SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Ilgın Çelik’ten bir ilk

31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları tamamladı. Yarışmada kadınlarda Ilgın Çelik birinci olurken, erkeklerde Melikşah Düğen genel klasman birincisi oldu. Ilgın Çelik yarışlarda bir ilke imza attı.

Dünyanın iki kıtayı kulaçlarla birleştiren tek organizasyonu olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın bu yıl 31.'si düzenlendi.
Yarışta kadınlarda Ilgın Çelik, erkeklerde Melikşah Düğen genel klasmanda birinci oldu.
Ilgın Çelik, 47.19'luk derecesiyle Melikşah Düğen'in 48.28'lik derecesini geride bırakarak, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda erkeklerden daha iyi derece yapan kadın yüzücü olarak bir ilke imza attı.
Kanlıca’dan başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na 59 ülkeden 2400 yüzücü katıldı.
Sadece profesyonel yüzücülere değil, tüm katılımcılara açık olan etkinlikte yüzücüler 6,5 kilometrelik parkuru en hızlı yüzen olabilmek için kulaç attı.
Yurt dışından 1200, yurt içinden 1200 yüzücünün katıldığı etkinlikte genel klasman kadınlarda 1. Ilgın Çelik, 2. Hilal Zeynep Saraç, 3. Şira Nur Eroğlu, erkeklerde ise 1. Melikşah Düğen, 2. Efe Erduran, 3. Artur Artamonov oldu.
Dereceye giren isimlere plaket ve madalya verildi.
Dereceye giren yüzücüler şöyle:
Kadınlar:
Ilgın Çelik: 47.19
Hilal Zeynep Saraç: 47.26
Şira Nur Eroğlu: 50.09
Erkekler:
Melikşah Düğen: 48.28
Efe Erduran: 48.32
Artur Artamonov: 48.53