SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertaç Özbir’den ayrılık açıklaması…

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor ile sözleşmesi sona eren kaleci Ertaç Özbir, "Hayat insanların karşısına farklı yollar çıkarır, biz de birisini seçeriz. Sözleşmemim bitişinden sonra doğal olarak gelen teklifleri değerlendirmek istedim" dedi.

Güncellenme: 20:38, 18/07/2019
Ertaç Özbir’den ayrılık açıklaması…

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor ile sözleşmesi sona eren Ertaç Özbir, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Sarı-siyahlı ekibin formasını 4 yıl boyunca gururla terlettiğini ifade eden 29 yaşındaki file bekçisi, “4 yıl boyunca bu takımın formasını gururla terlettim, 1’inci Lig’de şampiyonluk yaşayarak Süper Lig’e yükseldik. Avrupa Ligi’ne gitme sevinci yaşadım. Bunların ardından Yeni Malatyaspor’a veda ettiğimi açıklama gereği duydum. Bayrağı devretme vaktinin geldiğini düşünerek bu kararı aldım” dedi.

İLGİLİ HABER Adil Gevrek: UEFA Avrupa Ligi`nde gruplara kalmak istiyoruz Adil Gevrek: UEFA Avrupa Ligi`nde gruplara kalmak istiyoruz

Ertaç, “Bizler; yani futbolcular, antrenörler, başkanlar gelip geçicidir. Ancak Malatyaspor kalıcıdır. Burada güzel hatırlanmak istiyorum. Özellikle yüreği bizimle atan güzel dostlarıma teşekkür ederim Malatyaspor’un içerisinde bulunduğum süre içinde bir başkandan çok arkadaş gibi davranan, yapabileceklerinin en iyiye yakınını yapmaya çalışan, bana çok şey katan Sayın Adil Gevrek ile çalıştığım için hiç pişmanlık yaşamadım. Kendisine tekrardan teşekkür ederim” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Gündüz kayısı topluyor, akşam antrenman yapıyor Gündüz kayısı topluyor, akşam antrenman yapıyor

Başarılı file bekçisi “Belli imkanlar dahilinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan futbolcu kardeşlerime, kulüp çalışanlarına, diğer personellere, bizlere gösterdikleri saygı ve sevgi için teşekkür ederim. Hayat insanların karşısına farklı yollar çıkarır, biz de birisini seçeriz. Sözleşmemim bitişinden sonra doğal olarak gelen teklifleri değerlendirmek istedim. Bundan sonraki süreçte Yeni Malatyaspor’a Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi’nde başarılar diliyorum. Cefakar Malatyaspor taraftarına, Malatya halkına teşekkür ediyorum. Kendinize iyi bakın hoşça kalın” ifadelerini kullandı.