SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taffarel Galatasaray’dan ayrılıyor iddiası sosyal medyayı salladı

Galatasaray'da kaleci antrenörü olarak çalışan Claudio Taffarel'in, Türkiye'den ayrılmak istediği iddia edildi. Taffarel'in, gerekçesini de sunarak Fatih Terim ile konu hakkında görüşme yapması bekleniyor. Taffarel'in ayrılacağına dair iddialara Galatasaray taraftarları sosyal medyadan tepki gösterdi.

Güncellenme: 17:24, 16/07/2019
Taffarel Galatasaray’dan ayrılıyor iddiası sosyal medyayı salladı

Galatasaray’da 1998 yılından 2001 yılına kadar oynadıktan sonra 2011 yılında Fatih Terim’in teknik ekibine kaleci antrenörü olarak katılan Claudio Taffarel, 2014 yılında sarı-kırmızılı takımdaki görevini bırakarak Dunga’nın çalıştırdığı Brezilya Milli Takımı’na gitmişti. 2015 yılında yeniden Galatasaray kadrosuna katılan Claudio Taffarel’in, bir kez daha ayrılmak istediği öğrenildi.

Brezilyalı kalecinin ülkesini ve ailesini özlediği için sadece Brezilya Milli Takımı’nda çalışmak istediği belirtildi. Goal.com Brezilya’da yer alan haberde Taffarel’in, ayrılık kararını Fatih Terim ile yapacağı görüşmede tecrübeli teknik adama ileteceği iddia edildi. Haberde Taffarel’in ailesine yakın olmak için ülkesinde çalışmak istediğini Fatih Terim’e söyleyeceği yazılırken, 53 yaşındaki kaleci antrenörünün ayrılmak için izin isteyeceği yer aldı.

İLGİLİ HABER Mbaye Diagne transferinde kördüğüm! Mbaye Diagne transferinde kördüğüm!

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI BULDU

Taffarel’in Galatasaray’da ayrılmak istediği iddiaları, sarı-kırmızı taraftarların büyük bir çoğunluğu tarafından üzüntüyle karşılandı. Sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapan Galatasaray taraftarları, daha önce de takımdan ayrılan Taffarel’in yokluğunda Fernando Muslera’nın formundaki düşüşe dikkat çekti.

İşte Galatasaray taraftarlarının yaptığı Taffarel paylaşımlarından bazıları:

Yayınlanma Tarihi:16:31,