SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Necati Er rekorları altüst etti!

Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası'nda milli atlet Necati Er, dünyada U23 yaş grubunda yılın en iyi derecesini atlayıp Türkiye rekoru kırarak altın madalyaya kazandı. Er, yarışmayı 17.37 metrelik olağanüstü derecesiyle kazanırken, Türk kafilesine büyük gurur yaşattı.

Güncellenme: 07:20, 15/07/2019
Necati Er rekorları altüst etti!

Türkiye rekorunu adım adım 17 metrenin üzerine taşıyan üç adım atlamacı milli atlet Necati Er, İsveç’in Gavle kentindeki Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na adeta damgasını vurdu. 22 yaşındaki Necati, bir gün önce seçmelerde 17.05 ile kırdığı Türkiye rekorunun ardından finalde bu dereceyi 17.37 seviyesine yükseltti.

İLGİLİ HABER Milli atlet Necati Er, rekor kırarak finalde! Milli atlet Necati Er, rekor kırarak finalde!

Necati Er, bu rekoruyla şampiyonluğu kazandığı gibi hem dünyada 23 yaş altında 2019’un en iyi derecesini yaptı, hem olimpiyat barajı geçti, hem de Türkiye rekoruna 32 santimetre ekledi. Necati Er, Gavle’deki Avrupa U23 Şampiyonası’nda Türkiye’nin beşinci madalyasına imza atarken, şampiyona tarihinde de milli formayla kazanılan 15. şampiyonluğu yakaladı.

İLGİLİ HABER Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası`nda Ayşe Tekdal`dan altın madalya Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası`nda Ayşe Tekdal`dan altın madalya