SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü’nde kritik dava günü yarın

Galatasaray'da yönetim kurulunun idari açıdan ibra edilmemesiyle ilgili alınan tedbir kararına yapılan itirazın duruşması yarın görülecek.

Güncellenme: 14:32, 10/07/2019
Galatasaray Kulübü’nde kritik dava günü yarın

Galatasaray Kulübü’nde Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun idari açıdan ibra edilmemesiyle ilgili alınan tedbir kararına bazı üyeler tarafından yapılan itirazın duruşması yarın gerçekleştirilecek. Mahkeme heyeti, tedbir kararını kaldırması durumunda Galatasaray Yönetim Kurulu 1 ay içinde seçime gidecek. Tedbir kararı kaldırılmazsa mevcut yönetim kurulu görevine devam edecek.

Sarı-kırmızılı kulüpte 23 Mart’ta gerçekleştirilen mali genel kurul toplantısında Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulu, idari açıdan ibra edilmemişti. Seçim sürecine girmesi beklenen Galatasaray’da mahkemeye giden yönetim kurulu üyeleri Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, mevcut yönetimin görevine devam edebilmesi için idari tedbir kararı aldırmıştı. Bu kararla, seçim zorunluluğunu ortadan kaldırılmıştı. Bazı üyelerin söz konusu tedbir kararının kaldırılması yönünde yaptığı başvuru sonrası 13 Haziran’da görülmesi gereken duruşma, mahkeme heyeti izinli olduğu için yarına ertelenmişti.

İLGİLİ HABER Son dakika! Galatasaray Fernando transferi için Sevilla ile anlaşmaya vardı Son dakika! Galatasaray Fernando transferi için Sevilla ile anlaşmaya vardı

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek duruşma, yarın saat 11.30’da başlayacak.