SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi ve ailesinden evsizlere ücretsiz yemek!

Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin ailesi, sahibi oldukları restorantta evsizlere ücretsiz yemek dağıtılacağını açıkladı. Arjantin halkı ekonomik kriz nedeniyle uzun süredir zor günler geçiriyor.

Dünya futbolunun en önemli isimlerinden Lionel Messi, takım arkadaşlarına sahada yardımcı olduğu kadar günlük hayatında da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmayı ihmal etmiyor.
Barcelona'nın yıldız futbolcusu, ülkesi Arjtantin'in yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle, Rosario şehrinde sahibi olduğu restorantta ücretsiz yemek dağıtımı yapılmasına karar verdi.
İhtiyaç sahibi olanlara sıcak yemek verilen restorant geceleri de kalacak yeri olmayanlar için kapılarını açıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan restorant müdürü Ariel Almada, "Kahve, alkolsüz içecekler hatta bazen şarap da veriyoruz. Birçok insan geldi ve çok memnunlardı. Sıcak yemek dağıtımını yaklaşık 1 ay 19:00 ve 21:00 arasında devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
32 yaşındaki futbolcunun kurduğu 'Leo Messi Vakfı', Kenya'daki farklı projelerin gelişimini desteklemek için Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Acil Yardım Fonu (UNICEF) ile ortak oldu.
Kenya'daki çocuklara temiz su, eğitim ve yiyecek tedarik etmek için vakfa 200 bin Euro bağışlayan Messi, bu proje sayesinde ülkedeki 2000 kişiden fazla insana yardımda bulunmuş olacak.
Öte yandan tecrübeli futbolcu geçen yıl da Barcelona'da çocuklar için kanser tedavisi araştırma merkezinin yapımına 2,6 milyon Euro bağış yapmıştı.