SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vedat Muriqi’in bonservis bedeli belli oldu

Çaykur Rizespor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Vedat Muriqi için ödenecek bonservis bedeli belli oldu. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Fenerbahçe'nin Vedat Muriqi transferinde ödeyeceği rakamı açıkladı.

Güncellenme: 14:27, 08/07/2019

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında süren ve sarı-lacivertli kulüple anlaşan Vedat Muriqi transferinde ödenecek bonservis bedeli belli oldu. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Fenerbahçe’nin Vedat Muriqi için ödeyeceği bonservis bedelini, TRT Spor’da katıldığı canlı yayında açıkladı.

Fenerbahçe’nin kendilerine 3.5 milyon Euro civarında bir rakam ödeyeceğini belirten Hasan Kartal, ayrıca 4 tane de futbolcu alacaklarını belirtti. Gelecek futbolcularla birlikte bonservis bedelinin 5 milyon Euro’yu bulacağını belirten Hasan Kartal, henüz Vedat Muriqi transferi nedeniyle Fenerbahçe’den alacakları futbolcuları belirlemediklerini söyledi. Hasan Kartal, gelecek futbolculara teknik direktör ve sportif direktörün karar vereceğini anlattı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin Muriqi transferi Arnavut basınında Fenerbahçe`nin Muriqi transferi Arnavut basınında

Vedat Muriqi’in Galatasaray’a gitme bir havada olmadığını da sözlerine ekleyen Hasan Kartal, Abdurrahim Albayrak ile transfer hakkında konuşmadıklarını ifade etti.

Başkan Hasan Kartal, Vedat Muriqi’i 11 Ocak 2018 tarihinde Gençlerbirliği’nden 500 bin Euro’ya transfer edildiğini açıkladı.