SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fransa Bisiklet Turu’nda takım etabını Jumbo-Visma kazandı!

Fransa Bisiklet Turu’nda takım etabını Jumbo-Visma kazandı!

Fransa Bisiklet Turu'nda turun ikinci etabı olan zamana karşı takım yarışını Jumbo-Visma takımı kazandı.

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu’nun (Le Tour de France) ikinci etabını, Jumbo-Visma takımı ilk sırada bitirdi. Bu yıl 106’ncısı düzenlenen Fransa Bisiklet Turu’nun Belçika’nın başkenti Brüksel’deki 27.6 kilometrelik zamana karşı takım yarışını, Jumbo-Visma ekibi 28.57’lik derecesiyle birinci sırada tamamladı.

06 Temmuz 2019 30 yıl sonra bir ilk! Fransa Bisiklet Turu`nda ilk etabı Mike Teunissen kazandı! Fransa Bisiklet Turu (Le Tour de France), Belçika`nın başkenti Brüksel`deki açılış etabıyla başladı. Turun açılış etabını, Jumbo Visma takımının Hollandalı sporcusu Mike Teunissen kazandı. Teunissen, 1989`da sarı mayoyu giyen Erik Breukink`in ardından sarı mayoyu taşımaya hak kazanan ilk Hollandalı oldu. İlgili Haberi Oku

Ineos takımı ikinci, Deceuninck Quick-Step ekibi ise üçüncü oldu. Jumbo-Visma takımından 26 yaşındaki Mike Teunissen, sarı mayoyu giymeye devam etti. Organizasyonun 3. etabı, Binche ve Epernay arasındaki 215 kilometrelik parkurda yarın yapılacak. Tur, 21 etap sonunda 28 Temmuz Pazar günü Fransa’nın başkenti Paris’te son bulacak.