SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Galatasaray’a Muriç tepkisi: FIFA kurallarına uymadılar

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transfer etmek için yoğun çaba sarfettiği ancak Çaykur Rizespor'da kalacağını açıklayan Vedat Muriç transferinde flaş bir gelişme yaşandı. Sarı lacivertli yönetimin Rizesporlu yöneticilerle yeniden masaya oturduğu ve transferin noktalanmaya yakın olduğu öğrenildi

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 22:40, 05/07/2019

Fenerbahçe’nin, Çaykur Rizespor’un golcüsü Vedat Muriç transferini neden sonlandıramadığının detayları ortaya çıktı.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Semih Özsoy, Ramazan Bayramı'ndan önce Kosovalı oyuncunun transferi için Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal'ın kapısını çaldı. FIFA kuralları gereği kulüple görüşmeden oyuncuya teklife bulunmayan sarı-lacivertliler, Hasan Kartal'la ufak pürüzler dışında prensip anlaşmasına vardı.

Fenerbahçe ile imza aşamasına gelen Vedat Muriç’in rotası Galatasaraylı yetkililerin devreye girmesiyle değişti. Fenerbahçeli yöneticiler ise, Karadeniz ekibiyle görüşmeden oyuncuyla iletişime geçen sarı kırmızılı kulübün FIFA kurallarını ihlal ettiğini öne sürüyor.

Bu tavrı hem etik bulmayan hem de FIFA kurallarına aykırı olduğunu belirten sarı-lacivertli cephe, rakibin bu davranışa rağmen geri adım atmadı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe ve Galatasaray`ın istediği Vedat Muriqi kararını açıkladı! Fenerbahçe ve Galatasaray`ın istediği Vedat Muriqi kararını açıkladı!

TRANSFER BİTME NOKTASINA GELDİ

Muriç'in takımda kalacağını açıklamasına rağmen Koç ve Özsoy, Rize ekibin başkanı Hasan Kartal'la bir görüşme daha yaptı.

Anlaşmanın sağlanmak üzere olduğu belirtilirken, Rize kulübünden izin alındıktan sonra Muriç'le de iletişime geçilecek.

Yayınlanma Tarihi:21:05,