SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Naomi Osaka’dan Wimbledon’a da erken veda…

Naomi Osaka’dan Wimbledon’a da erken veda…

WTA Dünya Sıralaması'nın 39. basamağındaki Putintseva, dünya 2 numarası Naomi Osaka'yı Birmingham Klasik'in 2. turundan sonra sezonun üçüncü Grand Slam'i Wimbledon'ın da ilk turunda turnuvanın dışına itti. Fransa Açık'a 3. turda veda eden Osaka, Wimbledon'da hüsrana uğradı.

WTA Dünya Sıralaması’nda 2. sırada yer alan Japon tenisçi Naomi Osaka, tek kadınlarda 2 numaralı seribaşı olarak katıldığı sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon’a ilk turda veda etti. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen turnuvadaki tek kadınlar ilk tur maçında, 2018 ABD Açık ve 2019 Avustralya Açık şampiyonu Naomi Osaka ile dünya 39’uncusu Yulia Putintseva karşılaştı.

30 Haziran 2019 Grand slam heyecanı çim korta taşınıyor... Wimbledon`da dudak uçuklatan ödül! Çim kortta oynanan tek grand slam turnuvası olan Wimbledon`da bu yıl, tekler şampiyonlarına dudak uçuklatan bir para ödülü verilecek. İlgili Haberi Oku

Kazak tenisçi Putintseva, Birmingham Klasik Turnuvası’nın 2. turunda elediği Japon rakibini bir kez daha yendi. Korttan 2-0 (7-6, 6-2) galip ayrılan Putintseva, 2. tura yükseldi. Osaka böylece 3. turda elendiği Fransa Açık’tan (Roland Garros) sonra katıldığı iki turnuvada da 2. turdan ötesini göremedi.