SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kimi Raikkonen’den Lewis Hamilton’a orta parmak! Hamilton grid cezası aldı… | Formula 1

Formula 1 Avusturya Grand Prix'sinde sıralama turlarına Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen diyaloğu damga vurdu! Hızlı turunu atmakta olan Raikkonen'i engelleyen Hamilton'a Fin pilot çok sinirlendi ve orta parmağını gösterdi. Hamilton, Raikkonen'i engellediği için 3 sıra ceza aldı. Pole pozisyonunun sahibi ise Ferrari'den Charles Leclerc oldu.

Güncellenme: 21:18, 29/06/2019
Kimi Raikkonen’den Lewis Hamilton’a orta parmak! Hamilton grid cezası aldı… | Formula 1

Formula 1’de sezonun 9. yarışı olan Avusturya Grand Prix’sinde sıralama turları gerçekleştirildi. Ferrari’nin 21 yaşındaki Fransız pilotu Charles Leclerc, kariyerinin ikinci ‘pole’ pozisyonunu elde ederken güne Kimi Raikkonen ve Lewis Hamilton arasında yaşanan ilginç diyalog damga vurdu.

Hamilton, ilk seansta pistin 3. virajına gelirken hızlı turunu atmakta olan Alfa Romeo pilotu Raikkonen’i engellediği gerekçesiyle yarış komiserleri tarafından önce not edildi, ardından inceleme altına alındı. Sıralama turlarının sona ermesi ardından yapılan incelemede Hamilton’ın Raikkonen’i engellediğine karar verildi ve Hamilton 3 sıra ceza aldı.

İLGİLİ HABER Drift heyecanı İzmit`te Drift heyecanı İzmit`te

Hamilton’ın Raikkonen’i engellediği sırada Fin pilot, oldukça sinirlendi ve Hamilton’a orta parmağını gösterdi. Hamilton, Raikkonen’in geldiğini geç fark edince pistin sol tarafındaki kaçış alanına kendisini atmaya çalıştı ancak o esnada Raikkonen’in önüne gelerek engellemekten kurtulamadı.

Leclerc’in önde bitirdiği sıralamaları ikinci sırada tamamlayan Mercedes pilotu Hamilton, bu cezayla birlikte 5. sıraya geriledi. Hamilton’ın cezasıyla birlikte Red Bull’dan Max Verstappen ikinci, Mercedes’ten Valtteri Bottas üçüncü ve McLaren pilotu Lando Norris dördüncü sıraya yükselmiş oldu.

Yayınlanma Tarihi:21:10,