SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’yi bekleyen tehlike! Bankalar…

Fenerbahçe’yi bekleyen tehlike! Bankalar…

Ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç yaşayan Fenerbahçe'de Futbol A.Ş. hisselerinin yaklaşık %8.8'inin rehinli olduğu öne sürüldü.

Fenerbahçe Futbol A.Ş’nin hisselerinin büyük bir bölümü bankalar tarafından rehinli bulunuyor. Bu borçlar kısa sürede yapılandırılmazsa, Fenerbahçe Futbol A.Ş ‘de büyük sıkıntılar yaşanacak. Eski yönetimin kulübün gelirlerinin büyük bir bölümünü bankalara teslim etmesi Başkan Ali Koç'un da resmen elini kolunu bağlıyor.

Ali Koç’un kişisel servetinden verdiği büyük paralar, sermaye artışı ve ‘Fener Ol’ projesine rağmen bankalara olan borçların ödemelere yetmemesi kulübün nasıl bir tehlikede olduğunu gözler önüne serdi.

YAKLAŞIK YÜZDE 9’U REHİNLİ

Bankalara yaklaşık 2 milyar lira borcu bulunan sarı-lacivertlilerde Futbol A.Ş. hisselerinin yaklaşık %8.8’inin bankalar tarafından rehinli olduğu iddia ediliyor.

TEK KURTULUŞ YAPILANDIRMA

Fenerbahçe'nin bu büyük tehlikeden kurtulması için Türkiye Bankalar Birliği ile Ziraat Bankası’nın önderliğindeki projenin bir an önce devreye girmesi gerekiyor. Bankalar Birliği’nin borçları yapılandırması durumunda sarı-lacivertliler büyük bir nefes alıp, kulübün hisselerini kurtarabilecek.

26 Haziran 2019 Fenerbahçe ile Mehmet Topal`ın yolları ayrıldı! İpler Antalyaspor maçında koptu... Takımın kaptanlarından Mehmet Topal Fenerbahçe`den ayrıldı. Milli oyuncunun veda süreci Antalyaspor maçında yaşanan olaylar sonrasında başlamıştı. İlgili Haberi Oku