SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin’den muhteşem dönüşü İskoçya’yı yıktı! FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda en iyi üçüncülük hesapları karıştı!

FIFA Kadınlar Dünya Kupası D Grubu'nda İngiltere ve Japonya adlarını son 16 turuna yazdırdı. İskoçya karşısında 3-0 geri düşmesine rağmen skoru 3-3'e getiren Arjantin 20 dakikada inanılmaz bir geri dönüşe imza attı. İskoçya takımı maçın sonunda adeta yıkıldı.

FIFA Kadınlar Dünya Kupası D Grubu'nda İngiltere ve Japonya, son 16 turuna yükseldi. Fransa'nın ev sahipliğinde bu yıl 8'incisi düzenlenen ve 7 Temmuz'da sona erecek turnuvanın 13. gününde, D Grubu'nun 3. ve son maçları oynandı. 3'te 3 yapan İngiltere, lider, 4 puan toplayan Japonya ise ikinci olarak son 16 takım arasına kaldı.
Japonya, İngiltere'te 2-0 yenilmesine rağmen ikinci sırayı korurken, İskoçya karşısında 69. dakikada 3-0 geri düşen ancak 90+4'te penaltı golüyle skoru 3-3'e getirmeyi başaran Arjantin, çok kritik bir puan aldı ve 2 puanla grubu 3. sırada noktaladı.
Grubu bir puanla son sırada bitiren İskoçya ise 3 puana ulaşıp en iyi üçüncüler arasında yer almayı büyük ölçüde garantileme şansını yitirdi. Maçtan sonra İskoçya takımının adeta yıkıma uğradığı görüldü.
Arjantin en iyi üçüncülük yarışında rakiplerini izlemeye başladı. E Grubu'nda puansız iki takım Kamerun ve Yeni Zelanda ve F Grubu'nun puansızları Kamerun ve Tayland gruplarının son maçında 20 Haziran'da bir araya gelecek. İki maç da beraberlik haricinde bir sonuçla noktalanırsa İskoçya, turnuvaya veda edecek.
İskoçya'yı yıkan bir diğer detay ise VAR oldu.
Kaleci Lee Alexander son dakika penaltısını kurtardı ancak VAR uyarısıyla atışın tekrarlanmasına karar verildi. İkinci vuruşta Florencia Bonsegundo bu kez hata yapmadı!
Fotoğraflar: REUTERS