SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeljko Obradovic’ten gündeme damga vuran olayla ilgili yorum: ‘Önce insan olmamız gerekiyor!’

Fenerbahçe Beko Anadolu Efes maçı sonrası Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, açıklamalarda bulundu. Deneyimli koç, 5. maçta Luigi Datome'nin ambulansla hastaneye götürülmemesi konusuna "Önce insan olmamız gerekiyor" yorumunda bulundu. Obra aynı zamanda Ergin Ataman'a da cevap verdi.

Güncellenme: 22:44, 19/06/2019
Zeljko Obradovic’ten gündeme damga vuran olayla ilgili yorum: ‘Önce insan olmamız gerekiyor!’

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Final Serisi’nde durumu 3-3’e getirerek seriyi son maça taşıyan Fenerbahçe Beko’da 85-69’luk galibiyetin ardından Başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu. Obradovic, 5. maçta yaşanan ambulans krizi hakkında da konuşurken, Ergin Ataman’ın “Ailemi buraya getiremiyorum” ifadesine de yanıt verdi.

Obradovic, Luigi Datome’nin ambulansla hastaneye götürülmemesi konusunda, “Bununla ilgili konuşmak istemiyorum ama kim olursa olsun, insan olarak sorumluluk almamız gerekiyor, yardımcı olmamız gerekiyor. Antrenörden önce, sporcudan önce, insan olmamız gerekiyor. Görevleri insanlara yardım etmek olan kişiler insanlara yardım etmiyorsa, çok bir şey söylemenin gereği yok. Hepimizin ailesi var, kendinizi bu duruma koyun. Siz nasıl reaksiyon gösterirsiniz? Hangi formayı giydiğiniz önemli değil” yorumunda bulundu.

‘6 yıldır buradayım… Burada bir şey oldu mu?’

Deneyimli koç “Ergin Ataman, kendi ailesini buraya getiremediğini söyledi, siz bu konuyla ilgili neler söylersiniz” sorusuna ise “Herkes gelmek için özgürdü ve burada kesinlikle kimsenin başına bir şey gelmez. Ben 6 yıldır buradayım, her maçı takip ediyorsunuz. Burada bir şey oldu mu? Herhangi bir takımla, kişiyle, herhangi bir problem yaşadık mı biz burada? Anadolu Efes’in sahasında da hiçbir şey olmadı, her zaman söyledim, tüm rakiplerimize saygı duymalıyız. Ben her zaman basketbolla ilgili konuşmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Muhteşem bir sezon yaşanıyor” şeklinde yanıt verdi. İLGİLİ HABER Fenerbahçe Beko`da Nikola Kalinic `dalya` dedi! Fenerbahçe Beko`da Nikola Kalinic `dalya` dedi!

Zeljko Obradovic, taraftarlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Maçın sonuyla başlamak istiyorum. Taraftarlar takımı sahaya çağırdılar. Destekleri çok önemli. Tüm sezon destek oldular, onlara teşekkür ediyorum. Oyunculara da müthiş maç için teşekkür ediyorum ve 40 dakika boyunca sahada verdikleri her şey için. Sinan Erdem’deki son maçtan sonra da onlarla gurur duyduğumu söylemiştim. O maçta Gigi´nin başına gelen şeyler oldu, hafızasını kaybetti. Çok ciddi bir şey yaşamasına rağmen, bugün takıma destek olmak için elinden geleni yaptı. Oradaki son çeyrekte Ahmet´in çok acısı vardı, bugün oynamayacaktı. O da takıma yardım etmek istediği için iğne yaptırdı ve oynadı. Bu takım ruhuyla gurur duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Takım ruhuna sahip bir ekibiz, savaşmaya devam edeceğiz. Çok güzel bir play-off serisi geçirdik. İki farklı kadroyla oynayan, iki EuroLeague takımından herkesin çok keyif aldığını düşünüyorum. Kesinlikle kolay değil, 14 gündeki 7´nci maçımız. Gerçekten zor. Elimizden gelen her şeyi vermemiz gerekiyor ve nasıl oynadığımızı anlamamız gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun ben takımımla gurur duyacağım. Tüm hayatım boyunca, koçluk kariyerim boyunca, son 2 ayda yaşadığım gibi bir şey hiç yaşamadım. Çok fazla şey yaşadık, sağlıklı olsalar da çok başka problemleri de vardı. Ama herkes takıma destek olmak için çok çalıştı. Taraftarlarımız da bunun farkında, bu yüzden bize destek oluyorlar. Cuma günü de ne olursa olsun, en iyisini yapmaya çalışacağız. Ama sonuç ne olursa olsun, bu takımla gurur duymak istiyorum.”

Taraftarlarının 7. maçta kendileriyle olmayacak olmasıyla ilgili yorum yapan deneyimli koç, “Avrupa’da da birçok maçta taraftarımız yoktu. Bizi etkilemeyecek. Çıkıp oynayacağız” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Son dakika! Semih Özsoy`dan `ambulans krizi` ile ilgili flaş açıklamalar... Son dakika! Semih Özsoy`dan `ambulans krizi` ile ilgili flaş açıklamalar...