SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toronto Raptors kutlamalarında eğlence ve korku!

NBA'de Golden State Warriors'ı 4-2 yenerek şampiyon olan Kanada ekibi Toronto Raptors’ın şampiyonluk sevincine binlerce kişi katıldı. Kutlamalarda basketbolcular ve halk büyük mutluluk yaşarken, silah seslerinin duyulduğu kutlamalarda kısa süreli korku dolu anlar yaşandı. Toronto polisi durumla ilgili açıklama yaptı.

NBA'de ABD dışındaki tek takım olan Toronto Raptors’ın, şampiyonluk kupasını Toronto'ya getirdiği kutlamalar, dün sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.
Kanada'nın diğer kentleri ile ABD ve diğer ülkelerden de katılımların olduğu belirtilen kutlamalara binlerce kişi katıldı.
Toronto merkeze giden yollar yoğun trafik nedeniyle kapanırken, kupayı taşıyan kortejin Toronto Belediye Başkanlığı binasının bulunduğu Nathan Philips Meydanı'na ulaşması saatler sürdü.
Kutlamaların öğle saatlerinde biteceği duyurulmasına rağmen, Toronto şehir merkezinde toplanan Raptors hayranlarının şampiyonluk sevinci de devam etti.
Kanada basınında yer alan haberlerde, 2 milyondan fazla kişinin katıldığı belirtilen kutlamalar yüzünden, belediye otobüsleri ile metronun seferleri güvenlik nedeniyle durduruldu.
Şehir merkezine araç girişine izin verilmezken, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri de tam kadro olarak belli noktalara konuşlandırıldı.
Eğlencenin ve mutluluğun olduğu günde ne yazık ki keyifleri kısa süreli kaçıran, korku dolu anlar da yaşandı.
Nathan Phillip Meydanı'nda silah sesleri duyuldu. Toronto Polisi'nin yaptığı açıklamayla iki kişinin vurularak ciddi şekilde yaralandığı duyuruldu.
İki şüphelinin gözaltına alındığını ve olay yerinde iki silahın bulunduğunu belirten yetkililer, soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.
Raptors'ın şampiyonluğa ulaşmasındaki en etkili isimlerden all-star forveti Kawhi Leonard, kutlama otobüsü üzerinde kupa ile özçekim yaptı.
Taraftarların sevinç çığlıkları arasında Nathan Philips Meydanı'na ulaşan Raptors oyuncuları, burada kalabalıkla birlikte Kanada ulusal marşını okudu.
Raptors hayranlarının şampiyonluk kutlamaları, akşam saatlerine kadar devam etti.
Ünlü rap sanatçısı Drake de kutlamalara oyuncularla birlikte katıldı.
Toronto Raptors'a sezon ortasında katılan Marc Gasol ile kutlamaların en çok eğlenen isimlerinden biri oldu.
İspanyol oyuncu bir şişe şarabı bir dikişte bitirirken, otobüsü takip eden taraftarları da amigo gibi coşturdu.