SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepli kadınlar kötü tezahüratı sonlandırıp tribünü renklendirecek

Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği üyeleri yeni sezonda Süper Lig'de mücadele edecek olan takımlarını tribünde yalnız bırakmayacak. Şimdiden stadyumda toplanarak takımlarını nasıl destekleyeceklerine dair provalar yapan kadın taraftarlar, yeni sezonda şiddet ve kötü tezahüratı sonlandırarak tribünleri renklendirmeyi hedefliyor.

Gaziantep'in 2 yıl aradan sonra Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile Süper Lig'de temsil edilecek olması kentteki kadın taraftarları da mutlu etti.
Geçen yıl kurulan Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği, Gazişehir'in Süper Lig'e yükselmesi ile tribünlerde daha fazla yer alabilmek için şimdiden çalışmalara başladı.
200 civarında üyesi bulunan derneğin başkanı Mezine Sırakaya, yeni sezonda Gaziantepli kadınların tribünlerde takımlarının yanında yer almakla kalmayıp, tüm Türkiye'ye örnek olacağını ifade etti.
Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği üyeleri yeni sezon öncesi tribününde yer alacakları Gaziantep Kalyon Stadyumu'nda bir araya geldi.
Stadyumda yeni sezon öncesi neler yapacaklarına dair toplantı düzenleyen kadın taraftarlar, tezahüratları ve takıma nasıl destek olacaklarını konuştu.
Yeni sezonda stadyuma daha fazla kadın taraftarın gelmesi için görüş alışverişinde bulunan kadınlar, Gazişehir'in forma rengi olan kırmızı ve siyah renkteki ojeleri sürerek maçlara gelmeyi kararlaştırdı.
Provalar yapan ve kendi aralarında da top oynayan kadınlar, yeni sezonda Gaziantep'teki kadınların futbola olan ilgisini artırmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz yıldan itibaren futbolun yanı sıra basketbol, voleybol, hokey ve diğer spor müsabakalarında da Gaziantep takımlarını tribünlerden destekleyen Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya, en önemli hedeflerinin tribünlerdeki erkek egemenliğine son vermek olduğunu söyledi.
Mezine Sırakaya, futbolun erkek tekelinde olmadığını, tribünlerin ise şiddet, küfür ve kötü tezahüratlarla gündeme gelmesini istemediklerini söyledi.
Dernek üyesi kadınlar ise hem makyaj yapıp, hem tribünde tezahüratlarını yaparak takımlarına destek olacaklarını kaydetti.