SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Francesco Totti’den Roma’yı üzecek karar!

Francesco Totti’den Roma’yı üzecek karar!

Roma efsanesi Francesco Totti, Pazartesi günü düzenleyeceği basın toplantısıyla kulüpteki görevlerinden istifa edeceğini açıklayacak. 2017 yılında futbolu bırakan ve yönetimde görev alan Totti'nin Haziran 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyordu.

İtalya Serie A takımlarından Roma’da yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha ekleniyor. Kulübü sembol ismi Francesco Totti’nin Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa etmesi bekleniyor.

2017 yılında profesyonel kariyerini noktalyan İtalyan efsane, Roma Kulübü’nün yönetiminde görev almaya başlamıştı. Ancak sportif direktör Monchi ve teknik direktör Eusebio Di Francesco’nun ayrılıklarının ardından kulüp hiyerarşisinde sorunlar yaşanıyordu.

Roma Başkanı Jim Pallotta, geçtiğimiz günlerde Totti’ye teknik direktörlük görevini teklif ettiğini açıklamış “Eğer zaman ihtiyacı varsa bunu ona vereceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Buna rağmen Palotta’nın teklifine sıcak bakmayan Totti’nin Pazartesi günü Olimpiyat Stadı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek yönetimdeki görevlerinden istifa edeceği öğrenildi.

Takımın bir diğer sembol isimlerinden olan Daniele De Rossi de sözleşmesi sona erdiği için takımdan ayrılma kararı almıştı.

13 Haziran 2019 Salih Uçan herkesin konuştuğu o anı anlattı! ‘Hâlâ aklımdan çıkmıyor' Bonservisi elinde olan Salih Uçan,gündem ve geleceği ile ilgiliönemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Uçan, Empoli`de birlikte forma giydiği takım arkadaşı Zajc`la ilgili Genç ve yetenekli bir futbolcu. Top kontrolü ve şutları çok iyi. Saha dışında da kişiliği oturmuş, yardımsever bir insan. Ayrıca çok çalışkan. Bana göre Fenerbahçe'ye yeni sezonda çok daha fazla katkı sağlayacaktır dedi. İlgili Haberi Oku