SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Raptors zaferinde kaderi değiştiren sakatlık! Klay’den inanılmaz sözler…

Toronto Raptors - Golden State NBA Finalleri dramatik bir sona sahne oldu. 3. çeyrekte 30 sayısı bulunan Klay Thompson ön çapraz bağlarını yırttı ama...

NBA Final serisi altıncı maçında Golden State Warriors‘a konuk olan Toronto Raptors, rakibini 110-114 mağlup ederek seride durumu 4-2’ye getirip şampiyonluğa uzandı.
Ancak seri sonucunda Warriors için en az şampiyonluk kadar üzücü başka bir gelişme daha yaşandı.
Playofflar boyunca sakatlıklar ile uğraşan ve hatta final serisinin beşinci maçında sakatlıktan dönen Kevin Durant’i aşil sakatlığına kurban veren Warriors’ta Klay Thompson çok ağır bir sakatlık daha yaşadı.
Üçüncü çeyreğin bitimine 03:22 kala bir pozisyonda Danny Green’in faulü üzerine sakatlanan Thompson, soyunma odasına gitmiş ancak daha sonra geri dönüp serbest atışları kullanmıştı.
Daha sonrasında tekrar soyunma odasına giden ve oyuna dönemeyen Thompson’ın sakatlığında son durum belli oldu.
ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Thompson’ın sol dizindeki ön çapraz bağlar koptu. Klay'in sakatlıktan sonra serbest atışları kullanmakla kalmayıp koçu Steve Kerr''e "beni iki dakika dinlendir, sonra oyuna sok" dediği öğrenildi. Çapraz bağları yırtılmış durumda bunu yapması tüm dünyayı şaşkınlığa uğrattı.
Wojnarowski, Thompson’ın menajerinden haberi aldığını belirtirken ayrıca ikinci bir mesajda şu ifadeleri kullandı: “Warriors, Klay Thompson ve Kevin Durant’i takımda tutabilse bile Batı Konferansı’nda playofflara uğraşmak için savaşması gerekecek. Thompson’ın çapraz bağ sakatlığı Şubat veya Mart ayına kadar sürebilir. Durant’in de tüm sezonu kaçırması olası. Olaylar beklenmedik şekilde yıkıcı bir hâl aldı.”