SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA TFF’den beIN Sports iddialarına yanıt

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk'un "Şu an yayıncı kuruluş BeIN Sports Türkiye'den çıkmak istiyor" şeklindeki açıklaması ile tartışmaya açılan Süper Lig maçlarının yayın hakları ile ilgili TFF'den açıklama geldi.

Güncellenme: 18:31, 13/06/2019
SON DAKİKA TFF’den beIN Sports iddialarına yanıt

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Süper Lig maçlarının yayıncısı beIN Sports’un Türkiye’de çekilmek istediğini söyleyerek gündeme oturan Konyaspor Hilmi Kulluk bu konuyla ilgili olarak Kulüpler Birliği toplantısının 18 Haziran’da olacağını açıklamıştı. Tartışma yaratan ve Türkiye’nin spor gündemine oturan konu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi. TFF, açıklamasında beIN Sports’un Türkiye’den çekilmek istediği iddialarını yalanladı.

TFF, resmi internet sitesinden şu açıklamada bulundu:

“Son günlerde kamuoyunda iş ortağımız Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’in resmi yayıncısı beIN Sports ile ilgili ortaya atılan tamamen gerçek dışı ve mesnetsiz iddialar üzerine bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Türk futboluna çok değerli katkılarda bulunan beIN Sports, 2018-2019 sezonu yayın hakları ile ilgili tüm ödeme yükümlüklerini yerine getirmiş olup, kulüplerimize herhangi bir gecikmiş ödemesi de bulunmamaktadır.

beIN Sports, 18 yıldır kulüplerimize maddi ve manevi çok değerli katkılarda bulunmuştur. BeIN Media Group CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly ile yapılan görüşmelerde de bu desteklerinin süreceği kendisi tarafından sık sık dile getirilmiştir. Tabii ki ortaya çıkabilecek olası sorunlar ve eksiklikler, karşılıklı iş birliği içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Federasyonumuzun, çözüm ortağımız beIN Sports’un değerli katkılarının uzun yıllar devam edeceğine inancı tamdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu”

İLGİLİ HABER Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk`tan flaş sözler: Beinsports çekilmek istiyor Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk`tan flaş sözler: Beinsports çekilmek istiyor

Yayınlanma Tarihi:17:50,