SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye Yunanistan maçı öncesi skandal kararlar!

Yunanistan'ın ikinci büyük şehri Selanik'te Türk diplomatlara ait iki otomobil kimlikleri belirlenemeyen kişiler tarafından ateşe verilmesi ve Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda girişinde yaşadığı eziyetin ardından şimdi de Türkiye'nin Yunanistan ile oynayacağı İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek final maçı öncesi organizasyonda skandal kararlara imza atıldı.

Güncellenme: 14:34, 10/06/2019
İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye Yunanistan maçı öncesi skandal kararlar!

Son 24 saatte Selanik’te diplomatların araçlarının yakılması, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2020 Elemeleri’nde İzlanda ile oynayacağı maç öncesi ülkeye girişte yaşadığı sıkıntılar ve futbolcularımıza İzlandalı bir kişi tarafından tuvalet fırçası tutulmasının ardından bir skandala daha imza atıldı. Yunanistan’da düzenlenen İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası’nda skandal kararlar alındı. Türkiye ve Yunanistan arasında bugün oynanacak çeyrek final maçı öncesi Yunanlı oyuncunun kırmızı kartının sarıya çevrildiği ortaya çıktı. Ayrıca komite bugün oynanacak olan Yunanistan-Türkiye maçına Yunanlı hakem atadı. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Yunanistan ile Belçika arasında dün oynanan eleme 90+11’inci dakikasında Portekizli hakem Costa Pedro Yunanlı futbolcu Sotirios Mikelatos kırmızı kart gösterdi ve maç sonu raporuna ekledi.

ORGANİZASYON KOMİTESİ SKANDAL BİR KARARA İMZA ATTI

Yunan milli takımının en iyi oyuncusu olarak değerlendirilen Mikela Sotirios Türkiye ile oynanacak çeyrek final maçında cezalı duruma düştü ancak organizasyon komitesi skandal bir karara imza attığı ortaya çıktı. Bugün gerçekleştirilen toplantıda komisyon Başkanı Iosit Stavrakakis, maçtaki kırmızı kartı sarı kart olarak değiştirdiklerini Türk yetkililere iletti. Ancak yapılan itiraz reddedildi. Hakem hatası olarak değerlendirilse maçın tekrarı gerekiyor. Komisyonun almış olduğu kararın tamamen Yunanistanlı yetkililerin baskıları sonunda olduğu iddia edildi. Karşılaşmanın yayıncı kurulu tarafından verilen görüntülerde oyuncunun kırmızı kart görüntüleri yok ancak Sotirios Mikelatos’un 90+11’inci dakikada sahayı terk ettiği görülüyor. Canlı yayında maçı anlatan spiker ve yorumcu ise Yunanistan-Türkiye maçı öncesi en önemli oyuncusunu kaybettiğini belirtiyor. Türk yetkililer bu görüntüleri delil olarak sundu ancak karar yinede değişmedi.

MİLLİ TAKIM YETKİLİLERİ KARARA İTİRAZ ETTİ

Avrupa İşitme Engelliler Spor Organizasyonu Komitesi tarafından kırmızı kart kararına itiraz ettiklerini belirten İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Direktörü Ali Metin, komitenin skandal kararı değiştirmeyeceğini söyledi.

Kurallar gereği kırmızı kart iptal gereğinin yanlış olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini belirten, Milli Takım Teknik Direktörü Metin, “Böyle bir karar olamaz. Belçika-Yunanistan maçı oynanırken 3 hakem ortak kırmızı kart kararını veriyor. Maçı anlatan spiker canlı yayında Yunanistan’ın 18 forma numaralı futbolcusu Sotirios Mikelatos’un, bizimle oynayacakları çeyrek final maçında cezalı duruma düşüp sahada olmayacağını söylüyor. Karar maç sonu tutanaklarına işleniyor. Böyle bir skandal olamaz. Kurallara aykırı” diye konuştu.

İtiraz ettiklerini belirten Metin, “Komite yanlış karar verdiğini düşünmüyor. Komite Başkanı Iosit Stavrakakis, itirazımızı kabul etmedi ve ‘yönetici olarak maçı izledik böyle karar verdik, kırmızı kartı sarı karta çevirdik’ dedi. Çeyrek finalde Yunanistan ile oynayacağımız maçta o futbolcu oynayacak. Yunanistan cephesinden kırmızı kart kararına hiçbir itiraz yokken komitenin böyle bir karar alması skandal ve art niyetli bir karardır” dedi.

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TFF Başkanı Nihat Özdemir`i aradı: Türk halkı onların yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TFF Başkanı Nihat Özdemir`i aradı: Türk halkı onların yanında

“YUNANİSTAN MAÇINI YUNAN HAKEM YÖNETECEK”

Uluslararası turnuvalarda maçları tarafsız hakemlerin yönettiğini hatırlatan Milli Takım Teknik Direktörü Ali Metin, “Türkiye’de düzenlenen turnuvada bizim maçımızı Türk hakem yönetmez, yönetemez bu kurallara aykırı. Yunanistan ile oynayacağımız çeyrek final maçına Yunan hakem atanması da ayrı bir skandal bir karardır” şeklinde konuştu.

Öte yandan A Grubu’nu 3’te 3 yaparak lider tamamlayan Türkiye, gruptaki ilk maçında Danimarka’yı 6-1, ikinci maçında İrlanda’yı 6-0 ve son maçında ise Macaristan’ı 8-0’lık skorlarla yenmişti. Milliler bugün çeyrek finalde Yunanistan ile karşılaşacak.

İLGİLİ HABER İzlanda basınında `fırça skandalı` ve Milliler`in bekletilmesinin yankıları: `Konya`dan geldikleri için...` İzlanda basınında `fırça skandalı` ve Milliler`in bekletilmesinin yankıları: `Konya`dan geldikleri için...`

Yayınlanma Tarihi:14:20,