SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan Ali Koç tepkisi: Kendisi azmettiricidir

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile oynanan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçının ardından yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a yüklendi. Ergin Ataman "Bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Başkanı'nın yaptığı açıklama sebebiyle oldu, kendisi azmettiricidir" dedi.

Güncellenme: 20:05, 09/06/2019
Ergin Ataman’dan Ali Koç tepkisi: Kendisi azmettiricidir

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ilk maçında Fenerbahçe Beko’ya 73-56 mağlup olan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, sarı-lacivertli taraftarların aleyhine yaptığı küfürlü tezahüratlara ilişkin, “Bunları azmettiren kişi Fenerbahçe Kulübü Başkanı’dır. Bu şekilde devam ettiği müddetçe Fenerbahçe Arena’ya (Ülker Arena) gitmeyeceğim” dedi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ataman, Fenerbahçe taraftarlarının aleyhine ağır hakaretler ve küfürler ettiğini belirtti. Son 10 senedir bu durumla karşı karşıya olduğunu vurgulayan Ergin Ataman, şunları kaydetti:

“İspanya’daki THY Avrupa Ligi finalinde bir grubun çok ağır küfür ve hakaretlerine heyecanla tepki verdim. Ama tepkim Fenerbahçe camiasına ve tüm taraftarlarına değildi. Sadece orada bana küfür eden kişilere karşıydı. Bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Kulüp Başkanı’nın yaptığı açıklama ve kendisi azmettiricidir. Kendisi söyledi, ‘Ergin Ataman’ı Fenerbahçe Arena’da biz ve güvenlik güçleri nasıl koruyacağız’ diye. O günden beri sosyal medyadan hesaplarıma yüzlerce gelen hakaret ve tehditler var. Söyleyemeyeceğim. İnsanın insanlıktan utanacağı şekilde hakaret ve küfürler var. Bunları azmettiren kişi Fenerbahçe Kulübü Başkanı’dır. Bu şekilde devam ederse Fenerbahçe Arena’ya gitmeyeceğim.”

İLGİLİ HABER Ali Koç`tan Ergin Ataman`a sert yanıt: `Arsızlık, saygısızlık! İşine baksın` Ali Koç`tan Ergin Ataman`a sert yanıt: `Arsızlık, saygısızlık! İşine baksın`

OBRADOVIC VE MELİH MAHMUTOĞLU’NDAN CEVAP

Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Zeljko Obradovic, “Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman’ın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na gelmeyeceğini söyledi. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?” sorusuna şu şekilde yanıtladı:

“Bu bana sorulacak bir soru değil, Ergin Ataman’a sorulmalı. Defalarca tekrarladığım bir şey var. Taraftarlardan sadece bize destek olmalarını istedim. Rakip kim olursa olsun saygı duymalarını istedim. Aynı şeyi tekrarlıyorum. Taraftarlarımızı, Anadolu Efes’in bütün üyelerine saygılı olmaya davet ediyorum.”

Milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu ise, Fenerbahçe taraftarının Ergin Ataman’ın aleyhinde yaptığı küfürlü tezahüratlarla ilgili bir soruya, “Bunu önce aynı şekilde Ergin Ataman’a sorun. Biz televizyonda gördük. Tribünde neler olduğunu gördük. Biz basketbolcuyuz sahada ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz. Fenerbahçe taraftarı herkese aynı davranmıyor. Vardır bir bildikleri. Bu olayı da tasvip etmiyorum. Sizden daha cesur olmanızı bekliyorum. Final serisinden sonra tüm sorularınızı cevaplayabilirim” cevabını verdi.

İLGİLİ HABER Ergin Ataman ile Fenerbahçe taraftarları arasında gerginlik! Ergin Ataman ile Fenerbahçe taraftarları arasında gerginlik!

Yayınlanma Tarihi:19:29,