SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Başkanı Nihat Özdemir yabancı sınırlaması hakkında konuştu

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı sınırlaması konusunda açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir, konuşmasında "Bütün kulüplerimizin verdiği bir kararda buluşacağız" dedi.

Güncellenme: 20:44, 07/06/2019
TFF Başkanı Nihat Özdemir yabancı sınırlaması hakkında konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Fransa ile oynanacak 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda 8 Haziran Cumartesi günü oynanacak Fransa maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir, TRT Spor’a katıldığı canlı yayında, yabancı sınırlaması ile ilgili “Bütün kulüplerimizin verdiği bir kararda buluşacağız” ifadesini kullandı.

Kulüpler Birliği ile birlikte karar alacaklarının altını çizen Nihat Özdemir “Yabancı sınırı konusunda Kulüpler Birliği ile birlikte bir karar alacağız. Önümüzdeki sezon için değil ama bundan sonraki sezonlar için uygulayacağımız bir sistem konusunda çalışma devam ediyor” dedi.

Andorra maçının İstanbul’da oynanacağını da belirten Nihat Özdemir “Andorra maçıyla birlikte İstanbul’da oynayacağız. Devletimiz ülkenin her tarafında çok güzel statlar yaptı. Benim yönetim kurulunda olduğum dönemlerde hep Anadolu’da oynadık. Yönetim kurulu ile bir araya geleceğiz ve hangi maç hangi şehirde olacak, konuşacağız” şeklinde konuştu.