SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf Yazıcı’ya Avrupa’dan teklif… Ahmet Ağaoğlu açıkladı

Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman'ın sözleşmesini 2 yıl uzattı. Ünal Karaman için düzenlenen imza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı'ya gelen teklifi doğruladı.

Güncellenme: 17:36, 06/06/2019
Yusuf Yazıcı’ya Avrupa’dan teklif… Ahmet Ağaoğlu açıkladı

Trabzonspor, geçen sezon takımın başında görev yapan Ünal Karaman için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde imza töreni düzenledi. Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu törende, Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. İmza töreninde konuşan Ahmet Ağaoğlu, transfer çalışmaları hakkında bilgi verirken, Yusuf Yazıcı’ya gelen teklifi de doğruladı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transferde 3 milyon avronun üzerinde bir bonservis bedeli ödemelerinin söz konusu olmayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Görüştüğümüz oyuncular var, yüzde 80-90 anlaşma noktasına yaklaştığımız oyuncular var. Görüşmelerimizin devam ettiği oyuncular var. Politikamız ise mevcut yönetimin başlı başına almış olduğu bir karar değil. UEFA’nın finansal fair-play anlaşmalarına da sadık kalmamız doğrultusunda bizim bu sene 2-3, maksimum 3 milyon avronun üzerinde bonservis bedeli ödeme şansımız yok, öyle bir şey yaptığımız anda kulübün geleceğine kulüp başkanı olarak ihanet etmiş olurum. Bu açık ve nettir. Kulübün geleceğini karartmış olurum. Sadece borçlanma açısından değil. TFF’nin lisans yönetmeliği ve UEFA’nın yönetmeliğinin dışına çıkarak ihanet etmiş olurum. Bonservisi olmayan mümkünse veya bonservis bedeli olarak maksimum 6 transfer ya da 7 transfer, gençleri de buna dahil ederek harcanacak para 3 milyon avro ama ben 2 ile sınırlamak niyetindeyim. Böyle bir transfer politikası izleyeceğiz. İsimler üzerine son derece hassas çalışıyoruz. İzleme ekibimiz, teknik heyet. Hocamızın hiçbir zaman için bir günden bu güne tek isim empoze etmişliği yoktur. Biz de mali kriterler ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

YUSUF YAZICI’YA TEKLİF

“Kadromuzu muhafaza edeceğiz” diyen Ağaoğlu, “Bu sene biz bu kadrodan oyuncu verme düşüncesinde değiliz. Rakamlar konuşulmuş, Yusuf Yazıcı’ya Lille’den teklif geldi, doğrudur. Bana göre de Lille Kulübü’nün verebileceği maksimum paraya yakın bir para teklif edilmiştir ama zaten öyle bir paraya bu kalibredeki oyuncuları gönderme şansımız yok. Bu bir, ikincisi oyuncularımıza önümüzdeki sezon içerisinde bu kadroda ihtiyacımız var. Paramız var mı, yok ama inancımız var. Hedeflerimiz var. Dolayısıyla o hedefler doğrultusunda taviz vermek düşüncesinde değiliz” ifadesini kullandı.

“PEK ÇOK ŞEYLE UĞRAŞMAK ZORUNDA KALDIK”

Başkan Ahmet Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, geçen sezon teknik direktör Ünal Karaman ile konuştukları zaman uzun bir süreçten geçileceğini ifade ettiklerini belirtti. Yaşanan süreçte Ünal Karaman’ın teknik direktörlüğünün üstünde ve ötesinde yük, sorumluluk yüklendiğinin de farkında olduklarını vurgulayan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Hemen hemen asli görevlerimizin dışında da pek çok şeyle uğraşmak zorunda kaldık. Mesela kendi adıma konuşayım, çok önemli bir bölümünde kulübe başkan olarak mı hizmet ettim yoksa tahsildar olarak mı hizmet ettim, ikincisi biraz daha doğru ancak bu bir süreç. Herkesin fedakarlık yapması gerekiyordu. Bu anlamda hocamıza çok teşekkür ediyorum. Tamam başkanlık da Trabzonspor’da biraz sıkıntılıdır, zordur ama en zor olanı Türkiye’de teknik direktörlüktür, hele Trabzonspor’da bu çok daha zor ve çok daha farklıdır. Belirli bir noktaya kadar getirdik. Hem teknik heyetimiz hem oyuncularımız çok büyük özveri gösterdiler. Bundan sonrası için biraz daha önümüz temiz. Önümüzü biraz daha süpürerek biraz daha umut ve biraz daha farklı bakarak inşallah kafamızdaki düşüncelerimizi hem kulübün idari yapısına hem de sahaya yansıtabilecek bir pozisyonda olabileceğimizi düşünüyorum.”

İLGİLİ HABER Ağaoğlu ve Karaman`dan Ramazan Bayramı`nda anlamlı ziyaret Ağaoğlu ve Karaman`dan Ramazan Bayramı`nda anlamlı ziyaret

ÜNAL KARAMAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ağaoğlu, teknik direktör Ünal Karaman ile 2 aydır sürekli olarak profesyonel kadro yapılanmasını, altyapının yapılanmasının nasıl şekilleneceği, nasıl daha efektif olarak çalıştıracaklarını münazara ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bütün arzumuz, camianın gurur duyacağı, beğenerek izleyeceği bir profesyonel kadro oluşturmak ve bunun devamlılığını, sürdürülebilirliğini sağlamak. Hocamız, yönetim olarak her şeyi ile güvendiğimiz, inandığımız, sağlam karakterli ve yönetimin işini kolaylaştıran bizimle aynı düşünce yapısına sahip olan ve aynı özveriyle hizmet eden bir insan. Trabzonspor’un bu tür şansları da var. Trabzonspor’un sıkıntılı süreçten çıkması için elinden gelen gayreti sarf eden insanlar var camianın içinde. Zaten bu kadar ağır türbülans, sıkıntılar yaşayan bir kulübün ayakta kalması mümkün olmazdı. Hocamız da kulübün bu neferlerinden birisi. Bizimle beraber tekrar 2 yıllık birlikteliği imzaladığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisine yönetim adına şu sözü veriyorum, her şeyiyle arkasındayız, yanındayız, sağındayız, solundayız. Ama her şeyden önemlisi birlikte ve yan yanayız.”

İLGİLİ HABER Yusuf Yazıcı: Fransa`dan neden puan almayalım? Yusuf Yazıcı: Fransa`dan neden puan almayalım?

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

Başkan Ahmet Ağaoğlu, ellerindeki kadroyu muhafaza etmek istediklerini vurgulayarak, “Kadroya takviye yapmak ve mücadelemize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz ama gerçeklerden de uzaklaşmamamız lazım. Siz zirve için mücadele ederken en az 4-5 takım daha zirve için mücadele edebiliyor. Camianın önüne gerçekler konulduğu zaman, iyi niyet ve özveriyle hareket edildiği zaman iyi şeyler oluyor. Gerçeklerle yola çıkmak ve o şekilde devam etmek zorundayız. Sadece temel atıldı. 5 katlı binanın sadece temeli atıldı bu sene. Bu temelin üzerine 5. katı koyamayız. Eğer çok mahir ustalarla taşeronlarla çalışırsak belki 2. katını tamamlayabiliriz. Onun için sabır ve destek. Başka bir beklentimiz yok. Bu sabır beklentisi içinde Trabzonspor hiçbir zaman zirve yarışından kopmayacak” diye konuştu.