SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şenol Güneş: Asıl savaş bundan sonra başlıyor

Şenol Güneş: Asıl savaş bundan sonra başlıyor

Alanya'da oynanan hazırlık maçında Özbekistan'ı 2-0 mağlup eden A Milli Futbol Takımı'nda Teknik Direktör Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu.

Hazırlık maçında Özbekistan’ı 2-0 mağlup eden A Milli Takım’ın teknik direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından konuştu. Hazırlık maçlarının bir ölçü olacağını düşünmediğini söyleyen Güneş, ‘Cehennemin başlangıcı, asıl savaş bundan sonra başlıyor’ dedi.

“BU OYUNLA FRANSA’YI YENMEK ZOR”

Bu oyunun Fransa karşısında yetmeyeceğini vurgulayan Şenol Güneş, “Ligin sonundayız ve iki hazırlık maçı yaptık. Oyuncuların tamamını oynatmaya çalıştık. Sıkıntısı olanları dinlendirdik. İki hazırlık maçına baktığımızda oyun olarak istediklerimizi yapmaya çalıştık ama rakipler Fransa ayarında olmadığı için bir ölçü olacağını düşünmüyorum. Bu oyunla Fransa’yı yenmek zor olacak. Farklı bir maç olacaktır” şeklinde konuştu.

“DEFANSTA ÇOK İYİ OLMAMIZ GEREKİYOR”

Şenol Güneş, “Yarından itibaren eldeki oyuncuların durumunu değerlendirip Fransa maçına Fransa maçında ofansta ve defansta çok iyi olmamız gerekiyor. Hücumda top kaptırmamamız gerekiyor. Dünya birincisi olmuş bir ülke ile oynuyoruz. Oyuncular için de bir heyecan ve ölçü olacaktır. Ne yapacağımızı göreceğiz” ifadelerini kullandı.

“CEHENNEMİN BAŞLANGICI”

Son olarak taraftarlara teşekkür eden Şenol Güneş, ”Böyle sıcak bir günde bizi yalnız bırakmadılar. Alanya’da ilk maçımız, Özbekistan ile ilk maçımız, İrfan Can ilk golünü attı, İrfan Can ilk golünü atıyordu. Birçok ilk yaşandı. Oğuzhan’ın olumlu işler yaptığını düşünüyorum. Hepsi iyiydi. Kim daha iyiydi bunu düşünmek gerek. Dorukhan’ın bir sıkıntısı oldu. Durumunun ne olduğunu tam bilmiyoruz. Okay’ın durumu belirsiz. Sıkıntılarımız da artılarımız da var. Cehennemin başlangıcı, asıl savaş bundan sonra başlıyor. Sezon sonunu yaşıyoruz ve yorgunluklar, moralsizlikler, hepsi var. Akşam bir moral vermeye çalıştık” dedi.

02 Haziran 2019 Türkiye maçı öncesi Fransa`ya Mbappe şoku! A Milli Takımın EURO 2020 Elemelerinde 8 Haziran`da karşılaşacağı Fransa`nın yıldız oyuncusu Mbappe Bolivya ile oynanan hazırlık maçında sakatlandı. İlgili Haberi Oku

02 Haziran 2019 Hector Cuper: Türkiye en iyi 30 takımdan biri Alanya`da oynanan hazırlık karşısında A Milli Takım`ın 2-0 mağlup ettiği Özbekistan`da Teknik Direktör Hector Cuper maç sonu açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku