SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor Vedat Muriç için Galatasaray’dan 10 milyon Euro istedi!

Çaykur Rizespor'un sportif direktörü Yılmaz Bal, ''Muriç transferinde Galatasaray'dan da Toulouse'dan da 10 milyon Euro bonservis bedeli istedik'' açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 21:37, 03/06/2019
Çaykur Rizespor Vedat Muriç için Galatasaray’dan 10 milyon Euro istedi!

Çaykur Rizespor’un sportif direktörü Yılmaz Bal, Vedat Muriç transferi hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Bal, “Muriç transferi için çok fazla bilgi kirliliği oluştu. Çok farklı rakamlar ve teklifler basında yer almakta. Muriç transferinde Galatasaray’dan da Toulouse’dan da 10 milyon Euro bonservis bedeli istedik. Galatasaray ise 2.5 milyon Euro önerdi. Aradaki fark kapanırsa ve Muriç’in de istekleri doğrultusunda transfer gerçekleşebilir” dedi.

GALATASARAY 2.5 MİLYON EURO SUNDU

Muriç transferi için Galatasaray ile görüşme halinde olduklarını belirten sportif direktör Bal, “Fransa 1’inci Lig takımı Toulouse’dan Muriç için 10 milyon Euro bonservis bedeli istedik. Fransız kulübü de bize bonservis, futbolcu ve sonraki satıştan da pay önerdi. Galatasaray’dan da aynı bonservis bedelini talep ettik. Galatasaray ise bir 2.5 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli sundu ve arada bir fark var. Herhangi bir oyuncu takası ise konuşulmadı. Zaten şu anda hocamızın da Galatasaray’dan istediği bir oyuncu yok. Oyuncumuz Muriç’in de istekleri doğrultusunda bu transfer sonuçlanabilir ancak aradaki fiyat farkının kapanması gerekiyor” açıklamasında bulundu.

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAYABİLİR Mİ?

Transferin gözde ismi Vedat Muriç’in Türk statüsünde oynayıp oynayamayacağı da gündemdeki konular arasında yer alıyor. Vedat Muriç, Kosova Milli Takımı’nın formasını giydiği için mevcut kurala göre Türk statüsünde oynayamaz. Genç golcü, Türk vatandaşlığına geçse bile Türk Milli Takımı’nda oynayamayacağına göre “Türk vatandaşlığına sonradan geçen yabancılar Türkiye A Milli Takımı’nın en az bir resmi müsabakasında oynadıktan sonra bu kapsamda listeye yazılabilirler” kuralına göre Türk statüsünde sayılamaz.

Yayınlanma Tarihi:21:23,