SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anthony Joshua nakavt oldu, dört kemer Andy Ruiz Jr’a geçti! İşte tarihi geceden tarihi kareler!

Madison Square Garden'da Andy Ruiz Jr ile karşılaşan Anthony Joshua, 7. rauntta nakavt oldu ve kariyerinde ilk kez yenildi. Meksika asıllı ABD'li boksör ise büyük bir sürprize imza atarken WBA (Süper), WBO, IBO ve IBF kemerlerinin sahibi oldu.

New York'un spor mabedi Madison Square Garden tarihi bir maça, tarihi bir sürprize ev sahipliği yaptı.
WBA (Süper), WBO, IBO ve IBF kemerlerinin namağlup sahibi Anthony Joshua, Meksika asıllı ABD'li boksör Andy Ruiz Jr'a 7. rauntta nakavt olarak hem tüm kemerlerini hem de yenilmezlik unvanını kaybetti.
Kariyerinde ilk kez ABD'de dövüşen Joshua, 23. profesyonel maçında ilk kez mağlup oldu. Maç dört kez 'knock down' durumuna düşen Britanyalı ağır sıklet, yedinci raundun sona ermesine yaklaşık iki dakika kala Ruiz'in yumruklarıyla yıkıldı.
Dizlerinin üstünde hakemin saymasını bekleyen 29 yaşındaki boksör daha sonra sallanarak köşesine gitti, hakem yanına gelip devam edip edemeyeceğini sordu ve hemen sonra maçı noktaladı.
Muhteşem bir servinç yaşayan Andy Ruiz Jr ve köşesindekiler zaferi kutlarken salondaki binlerce seyirci de tarihi anlara tanıklık ediyordu.
Kariyerindeki 34. maçta 33. galibiyetini elde eden ve "Bunun için çabalıyordum. Hayallerimi gerçeğe dönüştürdüğüme inanamıyorum" diyen 29 yaşındaki Andy Ruiz Jr, maç sonu röpotajında üçüncü raunttaki düşüşünün kendisini ateşlediğini söyledi ve "Beni daha güçlü yaptı, daha fazla istememi sağladı kalkıp ben de onu devirmeliydim" diye konuştu.
Büyük bir şok yaşayan Joshua ise "Boks zor bir spor, çok çalıştım, kendimi adamayı sürdürdüm ancak bu gece iyi bir dövüşçüye kaybettim" diyerek rakibine saygılı bir açıklamada bulundu. Joshua mücadelesine devam edeceğini "Buradan geri dönmek zorundayım. Hepsi yolculuğun bir parçası" sözleriyle ifade etti.
Fotoğraflar: REUTERS