SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diyarbakırlı Sena, karatede dünya ikincisi oldu!

Diyarbakır’ın ilk milli ve kadın karate antrenörü Ayşe Meryem Yazar yönetiminde maçlara hazırlanan Sena Kızılaslan Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen şampiyonada dünya ikincisi oldu.

Güncellenme: 14:05, 31/05/2019
Diyarbakırlı Sena, karatede dünya ikincisi oldu!

Diyarbakırlı Sena Kızılaslan, antrenörü Ayşe Meryem Yazar’ın yönetiminde Romanya'nın Bükreş kentinde 24-26 Mayıs tarihleri arasında yapılan World Shotokan Karate Şampiyonası’nda dünya ikincisi oldu.

Şampiyona ile ilgili konuşan Ayşe Meryem Yazar, Sena Kızılaslan’ın Bükreş’te yapılan şampiyonada önemli bir derece elde ettiğini söyledi. Yazar, “Bükreş’te yapılan turnuvaya 41 ülkeden bin 500'e yakın sporcu katıldı. Sena karateye 5 yıl önce başladı. Bugün Romanya’da düzenlenen şampiyonada dünya ikincisi oldu. Allah nasip ederse Sena ile çok daha önemli başarılara imza atmak istiyorum” dedi.

Sena Kızılaslan ise, Romanya’da kazandığı dünya ikinciliğinin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Kızılaslan, olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edip başarılar kazanmak istediğini sözlerine ekledi. İLGİLİ HABER Şampiyonluk primi olarak Umre! Şampiyonluk primi olarak Umre!