SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Topal’dan Fenerbahçe’den ayrılık iddialarına yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Mehmet Topal, Antalyaspor maçında taraftarlarla tartışmasının ardından takımdan ayrılma kararı aldığı iddialarına yaptığı açıklama ile yanıt verirken "Bu haberleri kurgulayanları da vicdanları ile baş başa bırakıyorum" dedi.

Güncellenme: 16:06, 28/05/2019
Mehmet Topal’dan Fenerbahçe’den ayrılık iddialarına yanıt verdi!

Fenerbahçe ve milli takımın kaptanı olan, Türk futbolunun en tecrübeli isimleri arasında yer alan Mehmet Topal, Antalyaspor maçında karşılaştığı durum ve sonrasında yapılan yorumlar hakkında açıklama yaptı.

Karşılaşma sırasında kendisine tepki gösteren taraftarlarla tartışan Topal, maç bitimiyle birlikte engellemelere rağmen doğruca soyunma odasına gitti.

Bu yaşananların üzerine Topal’ın takımdan ayrılmak istediği iddia edilmişti.

Mehmet Topal’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Yoğun ve yorucu bir ligin son maçına huzur ve büyük bir inançla girdiğim an, bir kısım taraftarımızın psikolojik yorgunluk sonrası tarafıma gösterdikleri tepki ile ilgili herhangi bir açıklamam olmadı.  Tarafımdan yapıldığı iddia edilen basın açıklamasının bazı medya organlarında yer almasını üzüntüyle takip ettim. Yaşanan olayın ardından ‘takımda kalacağım, gideceğim, vefasızlık vb.’ söylemleri değil basın açıklaması, sözlü olarak dahi telaffuz etmedim. Kırgınlıklar kızgınlıklar yaşanır ve bunlar insana özgü yaşanması gereken duygulardır. Bazen kırgın, bazen mutlu olmak insanın doğasında var. Anlık yaşanan duygu değişimleri ile hareket edecek kadar düşüncesiz olmadım. Sadece bilin ki, başlatılan kurgu ve oluşturulmaya çalışılan algı; yapanların istediği şekilde sonlanmayacak. Beni tanıyan bilen herkese tekrar ediyorum ‘gidiyorum vefasızlığa tahammül edemem’ vs. bu cümleleri zaten kullanmam söz konusu olamaz. Bu haberleri kurgulayanları da vicdanları ile baş başa bırakıyorum.”

İLGİLİ HABER Mehmet Topal krizi! Ersun Yanal araya girdi ama... Mehmet Topal krizi! Ersun Yanal araya girdi ama...