SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın eski yıldızı ile Prens William heyecandan yerinde duramadılar

Bir dönem Beşiktaş'ta da forma giyen Carew, Aston Villa'nın Premier Lig'e yükseldiği maçı İngiltere Prensi William ile birlikte seyretti. Carew ve Prens William, maç boyunca yerlerinde duramadılar.

İngiltere Championship play-off finalinde Derby County’yi 2-1 yenen Aston Villa, Premier League’e yükselen üçüncü takım oldu.
Norwich City ve Sheffield United’dan sonra İngiltere Premier League’e çıkan son kulüp, başkent Londra’daki Wembley Stadı’nda Aston Villa ile Derby County arasında oynanan maçla belli oldu.
Aston Villa, El Ghazi’nin 44 ve McGinn’in 59. dakikada kaydettiği gollerle sahadan 2-1 galip ayrılıp, 3 yıl aranın ardından İngiltere Premier Lig’e döndü.
Teknik direktörlüğünü İngiliz futbolunun efsane orta sha oyuncusu Frank Lampard’ın yaptığı Derby County’nin golünü ise 81. dakikada Waghorn attı.
Karşılaşmayı Beşiktaş'ın eski yıldızı John Carew de tribünden İngiltere Prensi William ile birlikte takip etti. İkili, heyecan dolu karşılaşmada yerlerinde duramadı.
Bir dönem Aston Villa'da da forma giyen Carew'in, Prens William ile yakın arkadaş olduğu biliniyor.
Carew ve Prens William, taraftarı oldukları Aston Villa'nın gollerinde büyük sevinç yaşadı.
Sıkı bir Aston Villa taraftarı olan İngiltere Prensi William ile de yakın arkadaş olan Carew, daha önce de Prens William ile birçok maçı birlikte takip etti.
Prens William ile dostluğu hakkında daha önce verdiği bir röportajda Carew, “Norveç’e geldiğinde spor elçilerinin katıldığı kraliyet yemeğine davet edildim. Büyük bir futbol tutkunu. Futbol ve özellikle Aston Villa hakkında sohbet ettik. Sezon bitmeden önce beni statta maça davet etti ve benim için büyük bir onurdu” ifadelerini kullanmıştı.