SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Özat Hatayspor maçı sonrası Halis Özkahyayı eleştirdi: Kadir İnanır gibi…

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Spor Toto 1. Lig play-off yarı final ilk maçında Hatayspor ile oynanan karşılaşmanın ardından hakem Halis Özkahya'yı eleştirdi. Ümit Özat, yaptığı açıklamada "Adamın bir bakışı var sanırsın ki Türk filmlerindeki Kadir İnanır" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 07:43, 23/05/2019
Ümit Özat Hatayspor maçı sonrası Halis Özkahyayı eleştirdi: Kadir İnanır gibi…

Spor Toto 1. Lig play-off yarı final ilk maçında konuk ettiği Hatayspor’la 0-0 berabere kalan Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat, maçın ardından yaptığı basın açıklamasında, öncelikli olarak kendilerini yalnız bırakmayan taraftara teşekkür etti. İyi bir sonuç almadıklarını, fakat kötü bir sonuç da çıkmadığını ifade eden Ümit Özat, şansların eşit olduğunu söyledi.

Hakem olaylarında biraz daha duyarlı ve baskıcı olunması gerektiğini aktaran Ümit Özat, maçın hakemi Halis Özkahya'ya tepki gösterdi. Özkahya'yı saha içindeki tavırları nedeniyle eleştiren Ümit Özat, “Halis Özkahya gibi hakemlerin bizim maçlara gelmesini istemiyoruz. Adamın bir bakışı var sanırsın ki Türk filmlerindeki Kadir İnanır… İtiraz futbolun doğasında var, hakemlerin anlayışlı olması lazım” dedi.

‘BİR GÜN ORUÇ TUTMA ARKADAŞ!'

Pote'nin durumuyla da ilgili değerlendirmede bulunan Özat, “Pote'nin durumu ortada… Oruç tutma dememize rağmen maalesef. Orucun telafisi var ama maçın telafisi yok. Kendisiyle birebir konuşacağım. Hiçbir şey ekmeğini yediğin yerden önemli değildir. Bizler Müslümanız elhamdülillah. Sen burada 20 bin taraftara maddi manevi emek harcayan taraftara takım arkadaşlarına bizlere. Bir gün tutma arkadaş bu zor bir şey değil ki… Bir şehrin kaderiyle oynamasına da müsaade etmem. Biraz daha duyarlı olmak lazım. Bugün mağlup da olabilirdik. Kim der Pote oruç, Ahmet oruç, Mehmet oruç” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Spor Toto 1. Lig play-off ilk maçları tamamlandı! İşte sonuçlar... Spor Toto 1. Lig play-off ilk maçları tamamlandı! İşte sonuçlar...

İki ayaklı maçlarda gol yememenin önemli olduğunu belirten Özat, “Bazen çok iyi oynarsınız bu skora üzülürsünüz, bazen çok iyi oynamaz böyle skora sevinirsiniz. Şanslar eşit her ne kadar onların seyirci avantajı da olsa. İlk defa bir seyirci önünde ya da deplasmanda oynamayacağız. Çıkabileceğimiz en iyi kadroyla çıkacağız. Bütün amacımız İstanbul'da olabilmek. İnşallah hazırlıklarımızı yapıp iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.