SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vahap Beyaz: ‘Atılmak isteyeni sahada tuttu!’

Eski hakem Vahap Beyaz, Galatasaray ile Akhisar arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinde yaşanan olayları değerlendirdi.

Eski hakem Vahap Beyaz, Galatasaray ile Akhisarspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası Finalini yöneten ve maç sonrası çok konuşulan Suat Arslanboğa'yı kaleme aldı.
Vahap Beyaz yazısında'Atılmak için uğraşan oyuncuları sahada tutması da hakemlik tecrübesiydi' dedi. İşte Vahap Beyaz'ın yazısı...
Suat Arslanboğa, genelde başarılı bir maç yönetti. Özellikle neticeye tesir edecek durumlarda VAR desteğini alıp kimseyi üzmek istemedi. Akhisarspor’dan Manu, ligden düşmenin verdiği rehavetle kalan 2 maçta forma giymemek için elinden geleni yaptı.
Önce Galatasaray taraftarına golden sonra yaptığı çirkin hareket, ardından her pozisyondan sonraki itirazı çift sarı kart değil doğrudan kırmızı isteğini gösteriyordu. Ancak hoca bunu sezdi ve bütün Türkiye’ye atmayacağını gösterdi.
Birinci penaltı net doğru... İkinci penaltıyı vermedi fakat VAR ikazı sonucu temas gördüğü için mecburen verdi. İki kez daha penaltı olmasına rağmen vermemek için ısrar etti.
Hakemin bu tutumu son haftalarda yaşanan hakem hatalarından dolayı ‘kargaşalara ve tartışmalara neden olan ben olmamayım’ tecrübesiydi. Özellikle Akhisar’dan atılmak için uğraşan oyuncuları sahada tutması da hakemlik tecrübesiydi.