SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor Başkanı Ali Çetin: Yücel İldiz’le devam etmeyi düşünüyorum

Abalı Denizlispor Başkanı Ali Çetin, takımı Süper Lig'e çıkaran teknik direktör Yücel İldiz ile gelecek sezonda da çalışmayı düşündüğünü belirtirken, stattaki açık tribünleri kapatıp kapasiteyi 20 bine çıkarmayı hedefliyor.

Güncellenme: 12:32, 15/05/2019
Denizlispor Başkanı Ali Çetin: Yücel İldiz’le devam etmeyi düşünüyorum

Spor Toto 1. Lig’de bitime bir hafta kala Spor Toto Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Abalı Denizlispor’un başkanı Ali Çetin, gelecek sezon ilk 5 içinde yer almak istediklerini söyledi.

Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9. haftada göreve başladığında “O sene bu sene” sloganıyla yola çıktıklarını ve Allah’ın nasip etmesiyle Süper Lig’e çıktıklarını ifade etti.

Süper Lig’deki hedeflerini yüksek tutacaklarını ve aynı sloganla başarıya ulaşmaya çalışacaklarını dile getiren Çetin, takıma destek olan şehre teşekkür etti.

İLGİLİ HABER U19 maçında 15 kırmızı kart çıktı! U19 maçında 15 kırmızı kart çıktı!

“YÜCEL HOCAMIZLA DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM” 

Teknik direktör Yücel İldiz ile devam etme kararı almak istediklerini anlatan Ali Çetin şöyle konuştu:

Yönetim kurulumla görüşeceğiz. Ama benim fikrimi sorarsanız, ben Yücel hocamızla devam etmeyi düşünüyorum. Yolda adam değişmememiz lazım. Yücel hocamızdan hiç şikayetimiz yok. Biz görevimizi yaptığımız sürece futbolcular ve teknik yönetim zaten görevini yapıyor. Önemli olan bizim görevimizi yapıp insanlara olan borcumuzu ve sorumluluğumuzu bilmemiz.

Bu kulüp küllerinden doğdu. 8 aydan beri 1 kuruş gelirsiz kulübe çok ciddi paralar harcadık. Bu paraları da iş dünyasından ve diğer oluşturulan farklı projelerden kazandık. Kazandıklarımızı futbolcularımıza verdik, masraflarımızı öyle çıkardık ve şampiyon olduk. İnşallah bu hafta şampiyon olacağız. Ama bir üst ligi garantiledik. Süper Lig’deki hedefimiz ilk 5’te oynamak.”

Çetin, kamuoyundaki yönetimin değişeceği söylentilerinin doğru olmadığını, kaptanın geminin başında bulunduğunu kaydetti.

STAT KAPASİTESİ 20 BİNE ÇIKACAK

Planlanan stat projesini yakından takip ettiğini, şu anda projenin başlaması halinde bile en az 3 yıl süreceğini aktaran Başkan Çetin, “En azından insanları yağmur, çamur ve güneşten kurtarmak için mevcut Denizli Atatürk Stadı’ndaki açık tribünleri kapatmayı düşünüyoruz. Yetersiz gelirse de iki kat şeklinde çözüm bulacağız. Bunu sezon içinde parça parça yaparak stat kapasitesini de 20 bine çıkarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.