SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan flaş açıklama! ‘Ben söylesem yemin ediyorum alırlar içeri’

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol Bein Manşet programında günün öne çıkan gelişmelerini değerlendirdi.

Mehmet Demirkol yayıncı kuruluşta yayınlanan beIN Manşet'te gündemi değerlendirdi. Spor Toto Süper Lig'i bitimine 2 hafta kala artan gerilim hakkında açıklamalarda bulunan Demirkol, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal'ın yaptığı açıklamalar ile ilgili 'Ben söylesem yemin ediyorum alırlar içeri' dedi. İşte Demirkol'un açıklamaları...
'Bu kadar pislediğin, karaladığın bir ürünü nasıl satacaksın ya. İlk önce santrforlarınızı değil hakemlerinizi korumanız lazım. Ama kuşku duyduğunuz adamı da hemen atın dışarı. Koskoca sektör seninle mi uğraşacak?
Artık 11-12 yaşındaki çocuklar futbola vurulmaya başladıklarında kafalarında hakem soru işareti ile vuruluyorlar. 10 yaşında Galatasaraylı bir çocuğa desen 'Nedir bu hakem ve federasyonun durumu?', 'Bizim haklarımızı sürekli yiyorlar' diyecek ve gönülden söyleyecek bunu.
Ben de diyeceğim ki, 'Son 20 yılda 10 kere şampiyon oldum nasıl oldu bu?' Ama hissettiği o. Ona o öğretiliyor. Haksız da değil, oluyor olmuyor da demiyorum. O yüzden alın elinize hakemlik işini ilk korumanız gerekenin o olduğunu bilin.
Rize Başkanı'nın söylediği laf laf mı Allahaşkına. Ben söylesem yemin ediyorum alırlar içeri. Sonradan dedi bizim jargonumuz o, onu kast etmedim ama bizim oğlan öyle zannetti. 'Gerçekten vuracak mıydı hakemi?' dedi. (Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray maçının hakemi ile ilgili, 'Elimde silahım olsa vururdum' demişti)
Müthiş bir final bekliyor bizi ve biz o maçın kesinlikle kirli olduğuna şimdiden eminiz. Kim kazanırsa kazansın. Olur mu ya böyle saçmalık.
Bu kadar itiş kakışa, bu kadar yönetici manipülasyonuna inanılmaz bir seyirci duruşu var. Ben tribünden geldim, ben biliyorum. Bizim dönemimizde böyle şeyler olsaydı ben kendim inerdim sahaya. Müthiş dirayet gösteriyorlar. Hiç uymuyorlar yöneticilerine. Vallahi bravo.
Sadece kazandığı zaman adalet var Türkiye'de herkesin. 3 hafta önce Fatih Terim, 'Türk futbolunun nasıl dizayn edildiğini biliyorum' diyor. Dün de benzer şeyleri Göksel Gümüşdağ diyor. Onun da Türk futbolundaki gücünü biliyoruz. İkisi birden bunları söylediğinde bize yapılabilecek çok az şey kalıyor.
Şu Lig'i Federasyon'dan bir alın. Federasyon ne yapsın? Ben TFF Başkanı olsam 3 hafta sonra maymuna dönerim yani. O gelecek para isteyecek, öbürü gelecek sen bize hakem bilmemne diyecek, o yürüyüş yapacak, ne yapacağını şaşırırsın. Bu böyle olmaz, alacaksınız Lig'i elinize kendiniz yöneteceksiniz.
Hakem hata mı yaptı? 'Evet haptı yapacak bir şey yok'... Ama hakem hata yaptığında silahım olsa vururum noktasına gelecek kadar güvensizsen, abi neden oynuyoruz o zaman. Boşver oynamayın, dünyanın en önemli şeyi değil futbol, olmasa da olur.