SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool mucizesinin ardından Jurgen Klopp küfür etmekten kendini alamadı! ‘Çocuklar artık uyumuştur’

Liverpool'un Barcelona'yı 3-0'ın rövanşında 4-0 yenerek Şampiyonlar Ligi'nde finale yükseldiği karşılaşmanın ardından röportaj veren Jurgen Klopp, "Bunu anlatmamın başka yolu yok" diyerek küfürlü bir konuşma yaptı.

Şampiyonlar Ligi yarı final rövanşında Liverpool ile Barcelona arasında Anfield Road'da oynanan karşılaşma, uzun süre unutulmayacak bir sonuçla bitti.
Nou Camp'ta oynanan ilk maçı 3-0 kaybeden Liverpool, sahasında Barcelona'yı 4-0 yenerek finale yükselme başarısı gösterdi.
Karşılaşmanın ardından yapılan röportajda duyduları sorulan Jurgen Klopp, heyecanını gizleyemedi.
Büyük sevinç yaşadığı gözlenen Jurgen Klopp, konuşmasına "Bunu anlatmamın başka yolu yok. Saat geç oldu. Sanırım çocuklar artık uyumuştur. Bu çocuklar (küfür eder) büyük devler" dedi.
Daha sonra "Bana ceza verecekseniz verin" diyen Jurgen Klopp "Benim ana dilim İngilizce değil. Bu gece yaşananları başka nasıl ifade edebilirim bilmiyorum" ifadelerini kullandı.
Jurgen Klopp, 15 Ocak 2018 tarihinde Manchester City'yi nefes kesen bir mücadele sonrası 4-3 yendikleri maçın ardından verdiği röportajda da ağzından küfür çıkınca, durumu kendine has stiliyle toparlamıştı.
Klopp, bir ABD televizyonuna verdiği demeçte “Karşılaşmayı bir menajer olarak değerlendirebilir ve ‘Bugün iyi oynadık ve daha iyisi için çalışmaya devam edeceğiz’ diyebilir ya da bir taraftar olarak bakıp ‘Ha s…tir! Bu inanılmazdı’ dersiniz” demişti.
Maçın ardından kendisine uzatılan mikrofonlara heyecanlı bir şekilde konuşan Jurgen Klopp, ağzından kaçan küfür nedeniyle zor anlar yaşamıştı.
Muhabirin ‘Kullanılan kelime için özür dileriz’ şeklindeki sözleri sonrası Klopp”Ben bu cümlenin ABD için normal, İngiltere için sıkıntılı olduğunu sanıyordum” şeklinde esprili bir dille toparlamıştı.