SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz: Galatasaray Başkanı asla pazarlık konusu yapılamaz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hakkında çıkan haberler sonrasında resmi siteden açıklama yayınladı.

Güncellenme: 17:23, 07/05/2019
Mustafa Cengiz: Galatasaray Başkanı asla pazarlık konusu yapılamaz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz geçtiğimiz günlerde TT Arena’da gazeteci spor müdürleriyle yaptığı sohbet toplantısından sonra çıkan haberler için açıklama yayınladı.

Cengiz, “Galatasaray Spor Kulübü Başkanı tehdit edilemez ve makamı asla pazarlık konusu yapılamaz” dediği açıklaması şöyle;

“1 Mayıs 2019 tarihinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde spor müdürleriyle yapılan yemekli sohbet toplantısında kullandığım bir kısım ifadelerin bazı medya organları tarafından yanlış değerlendirildiği görülmüştür.

Basın açıklamasından ziyade, samimi dost sohbeti ortamında gerçekleşen bu yemek esnasında camiamızın güncel konularından en önemlisi olan ibrasızlık konusu gündeme geldiği sırada kullandığım ifadeler kamuoyunda yanlış bir algı oluşmasına neden olmuştur.

İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz `Şampiyonluk olmasa seçime giderdim` Mustafa Cengiz `Şampiyonluk olmasa seçime giderdim`

Bu ifadeler, ibra oylaması yapıldığı sırada eski Başkanlarımızdan Faruk Süren'in Genel Kurul'la pazarlık yaparcasına ‘'Seçime git, seni ibra etsinler‘' şeklindeki tehdidi karşısında gösterdiğim tepkiyi anlatmaya yöneliktir. Kaldı ki; Genel Kurulu da küçük düşüren bu teklife, hiçbir Galatasaray Başkanı'nın olumlu yanıt vermesi düşünülemez.

Sohbet esnasında kullandığım ifadeler, Başkanlık makamına yapılan bu saygısızlığı anlatmaya yöneliktir. Galatasaray'da görev yapmış tüm Başkanlarımıza minnet borçluyuz ancak bilinmelidir ki; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı tehdit edilemez ve makamı asla pazarlık konusu yapılamaz.

22. Şampiyonluğa yürüdüğümüz bugünlerde gündemi bu tür konularla meşgul etmek yerine, tüm camiayı şampiyonluk yolunda birlik ve beraberliğe davet ediyorum.

Saygılarımla,

MUSTAFA CENGİZ

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ BAŞKANI”