SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ali Palabıyık hakkında savcılıktan karar!

Ali Palabıyık hakkında savcılıktan karar!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde hakem olarak görev yapan Ali Palabıyık hakkında şikayet üzerine “görevi kötüye kullanma” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verildi.

Kadıköy'de Ülker Stadyumu'nda 14 Nisan 2019 tarihinde oynanan Fenerbahçe – Galatasaray maçının hakemi Ali Palabıyık'ın, maç sırasında kasıtlı olarak yanlış kararlar verdiğini belirten Galatasaray taraftarı C.M. (32), Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi sundu. Dilekçede, Ali Palabıyık'ın maç sırasında kasıtlı olarak yanlış kararlar vermek suretiyle görevini kötüye kullandığı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği belirtildi.

Şikayet üzerine Palabıyık hakkında “görevi kötüye kullanma” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlarından soruşturma başlatıldı.

03 Mayıs 2019 Galatasaray`dan Fenerbahçe`ye gönderme! `Duyulmuyor sesiniz...` Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe`nin bugün resmi siteden yaptığı ve Başkan Mustafa Cengiz ile ikinci başkan Abdurrahim Albayrak`ı sert ifadelerle eleştirdiği açıklamasına twitter`dan karşılık verdi. İlgili Haberi Oku

SAVCILIKTAN TAKİPSİZLİK KARARI

Soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verildi. Kararda, Ali Palabıyık'a atılı bulunan suçların yasal unsurlarının olayda gerçekleşmediği, müsabaka hakemlerinin müsabaka sırasında vermiş olduğu kararlar ile ilgili değerlendirme yapma yetki ve görevinin savcılığa ait olmadığı belirtildi. Şüphelinin, kasten görevini kötüye kullanma suretiyle hatalı kararlar verdiğine ilişkin iddianın soyut ve genel nitelikte olduğu, bu iddianın somut bilgi ve belgelere dayanmadığını kaydedildi.

03 Mayıs 2019 F.Bahçe`den çok sert G.Saray açıklaması: `Tenhada farklı kalabalıkta farklı` Fenerbahçe Kulübü, resmi sitesi aracılığıyla Galatasaray Kulübü için çok sert bir açıklamada bulundu. İlgili Haberi Oku