SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham Ajax maçında korkutan an! Yıldız futbolcu oyuna devam edemedi! Ayakta durmakta zorlandı

Şampiyonlar Ligi'nde Tottenham'ın Ajax ı konuk ettiği maçta yıldız futbolcu Jan Vertonghen, şanssız bir sakatlık geçirdi. Ajax kalecisi ve takım arkadaşıyla çarpışan ve yüzü kanlar içinde kalan Jan Vertonghen, maça devam edemezken, ayakta durmakta zorlandığı gözlendi.

UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Tottenham'ın Londra'da Ajax ile oynadığı karşılaşmada yarım saatlik bölüm geride kaldığında izleyenleri korkutan bir pozisyon meydana geldi.
Tottenham'ın kazandığı bir serbest vuruşta gol aramak için rakip ceza sahasına giden Toby Alderweireld, Ajax kalecisi Onana ve takım arkadaşı Alderweireld ile çarpışan Jan Vertonghen, yerden kalkamadı.
Yüzü kanlar içinde kalan Jan Vertonghen'e ilk müdahale, sağlık ekipleri tarafından sahanın içinde yapıldı.
Oldukça kötü görünen Jan Vertonghen, daha sonra tedavisinin devamı için saha kenarına alındı.
Burada tedavi edilen Jan Vertonghen, üç dakika sonra oyuna girmek istedi. Ancak dördüncü hakem Jan Vertonghen'in oyuna girmesine izin vermedi.
Bu sırada, 10 kişi mücadele eden Tottenham tribünlerinden ıslıklar yükselmeye başladı.
Hakem Lahos, Ajax'ın top çevirdiği anda maçı durdurdu. Ajax futbolcularının şaşkın bakışları arasında kenara gelen Lahoz, Jan Vertonghen'in oyuna girmesine neden izin verilmediğini sordu.
Lahoz da Tottenham sağlık ekibini, sersemlemiş görünen ve burnunda yeniden kanama başlayan Jan Vertonghen'i bir kez daha muayene etmeleri için yanına çağırdı.
Dördüncü hakem de Jan Vertonghen'in sağlık durumunun oynamaya uygun olmadığını, bu nedenle izin vermediğini Lahoz'a iletti.
Bunun üzerine Tottenham takımında oyuncu değişikliğine gidildi. Jan Vertonghen'in yerine 39. dakikada oyuna Sissoko dahil oldu.
Sağlık ekibinin bir kez daha kontrol ettiği Jan Vertonghen'in ayakta durmakta zorlandığı gözlendi.
Jan Vertonghen, böylece büyük bir tehlikeyi atlatmış oldu. İki sağlık görevlisinin koluna girerek soyunma odasına götürdüğü Jan Vertonghen, ciddi bir sakatlık yaşama riskinden son anda kurtuldu.
Jan Vertonghen'in soyunma odasına giderken ayakta durmakta zorlandığı ve kusmaktan kendini alamadığı gözlendi.