SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Konyaspor Galatasaray maçı yorumu: Birkaç haftadır başlayan algı operasyonları var

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Atiker Konyaspor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmayı değerlendirdi. Rıdvan Dilmen, son haftalarda bir algı operasyonu yaşandığını ve kendisinin bu polemikler içinde yer almak istemediğini söyledi.

Güncellenme: 23:09, 29/04/2019
Rıdvan Dilmen’den Konyaspor Galatasaray maçı yorumu: Birkaç haftadır başlayan algı operasyonları var

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Atiker Konyaspor-Galatasaray maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen, son haftalarda algı operasyonu yapıldığını söyledi. NTV’de yayınlanan ‘%100 Futbol’ programında konuşan Rıdvan Dilmen “Birkaç haftadır başlayan algı operasyonları var. Ben hakemleri de, TFF’yi de çok eleştiriyorum. Bugün de eleştireceğim konular var ama öyle bir durum oldu ki, beyaza ‘beyaz’ dediğimde bile ‘sen nasıl beyaz dersin’ diyorlar” dedi.

Son haftalara girilirken daha dikkatli konuşulması gerektiğini belirten Rıdvan Dilmen “Toplumu germeden, doğru da olsa yorum yaparken sakin olmak olmalıyız. Ben en azında kendi adıma böyle yapmak istiyorum. Öyle bir durumdayız ki tamamen algıyla yönetilen kaos içerisinde bir lig yaşıyoruz. Herkes hakemleri etki altına almaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Konyaspor Galatasaray maçında tartışma yaratan pozisyon! Rıdvan Dilmen de yorumladı Konyaspor Galatasaray maçında tartışma yaratan pozisyon! Rıdvan Dilmen de yorumladı

Atiker Konyaspor-Galatasaray maçının analizini de yapan Rıdvan Dilmen, şunları söyledi:

“Galatasaray bariz oyun üstünlüğü kurdu. Ama tabelayı değiştirecek fazla net fırsatlar bulamadı. Bu gece bir Aykut Kocaman klasiği yaşanmıştır. 10 maçtır kazanamayan Atiker Konyaspor bugün 14. beraberliğini aldı. Bu belki de ligimizde bir rekor… Aykut Kocaman geldikten sonra daha fazla berabere kalmışlardı. 10 maçtır kazanamamanın verdiği telaşla basit pas hataları yaptılar. Konya taraftarı heyecanlı futbol istiyorsa o teknik direktör Aykut Kocaman değil. O da oyun risklerini düşünerek 0-0 bitirmek istedi. Ama maçın son dakikalarında kazanmak istedi. Galatasaray da kaybetme pahasına son dakikaları kazanmak için oynadı.”

İLGİLİ HABER Atiker Konyaspor Galatasaray maçı sonrası Fatih Terim`den olay sözler: `Bizden puan almanın mutluluk verdiğini görmek...` Atiker Konyaspor Galatasaray maçı sonrası Fatih Terim`den olay sözler: `Bizden puan almanın mutluluk verdiğini görmek...`