SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Josef Sural’ın ailesi futbolcular teselli etti! Yürek burkan kare…

Aytemiz Alanyasporlu futbolcuları taşıyan aracın devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Çekyalı futbolcu Josef Sural'ın ailesini hastanede futbolcular teselli etti. 29 yaşında hayatını kaybeden futbolcunun kızının görüntüsü günün en acı karesi olarak hafızalara kazındı.

Kayseri deplasmanı dönüşünde yaşanan trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Çek futbolcu Josef Sural tüm ülkeyi yasa boğdu.
Sabaha karşı meydana gelen kazanın ardından genç futbolcunun eşi çocuklarıyla birlikte soluğu Alanya Anadolu Hastanesi'nde aldı.
Alanyasporlu futbolcular da haberi alır almaz hastaneye koştular. Arkadaşlarının kaza haberiyle sarsılan futbolcular Josef Sural'ın ölüm haberiyle adeta yıkıldı.
Hastanede her şeyden habersiz olan Sural'ın büyük kızıyla ilgilenen futbolcular büyük bir şok yaşayan aileyi teselli etti.
"Tabii kabullenmesi zor bir konu" ------- Alanya Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hasan Peksel yaptığı açıklamada: "Oyuncunun eşi ve 2 çocuğu var. Biri gördüğüm kadarıyla 7-8 yaşlarında ve diğeri de 2.5 aylık. Maalesef ölüm haberini vermek bize düştü. Şu anda şoku atlatmaya çalışıyorlar. Kabullenmesi zor bir konu. Allah’tan sabır diliyorum" diye konuştu.
Hayatını kaybeden yıldız futbolcunun yaklaşık 2.5 ay önce Prag'da kızı dünyaya gelmişti.
Josef Sural, devre arasında 160 bin euro karşılığında Sparta Prag’dan Aytemiz Alanyaspor’a transfer olmuş, 2.5 yıllık sözleşme imzalamıştı.
Sural 12 Ocak’taki imza töreninde yaptığı açıklamada, “Burada olmaktan mutluyum. Takımın daha iyi yerlere gelmesi için hep birlikte mücadele edeceğiz. Alanya, ailemle yaşayabileceğim bir yer. Türkiye ligini de takip ediyordum. Burada futbol oynamanın ve yaşamanın ne kadar güzel olabileceğini düşündüğüm için Alanyaspor’u tercih ettim” şeklinde konuşmuştu.
Öte yandan Alanyaspor bugün saat 18.30'da Josef Sural için tören düzenleneceğini açıkladı.
Alanyasporlu futbolcuların kaza geçirdiği araç bu hale geldi. Arka camı patlayan aracın ağır hasar aldığı görüldü.