SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dostluk maratonunda çift parkur isyanı

Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Grubu Derneği'nin Edirne'de bu yıl beşincisini düzenlediği yarı maratonunda bugün yapıldı. Maratona çift parkur damgasını vurdu. Bazı yarışmacılar yanlış yönlendirildiklerini iddia ederek gözyaşlarını tutamadı.

Güncellenme: 14:27, 28/04/2019

TAMER YAVUZ / EDİRNE Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Derneği’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu ilginç görüntülere sahne oldu. Selimiye Camisi önünden başlayan yarı maratona davul-zurna ekibi renklilik katarken müzisyenler Trakya’ya özgü müziklerle sporcuları motive etti. Ancak maratona çift parkur iddiası damga vurdu. Bazı atletler gözyaşına hakim olamadı. YERE KAPANARAK AĞLADI

Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu 10 ve 21 kilometre olarak çift parkur üzerinde yapıldı. Bu durum karışıklığa neden oldu. Sporcular yanlış yönlendirildikleri iddiasıyla isyan etti. Aralarında milli sporcuların da olduğu bazı atletler gözyaşına hakim olamadı. Milli sporcu olduğunu belirten Elif Tozlu Mert kendilerinin yanlış yönlendirildiğini savunarak yere kapanıp ağladı. Mert, “Bu hataya sadece ben düşmedim, bütün arkadaşlarım düştü” dedi. Organizasyon ekibi ise herhangi bir yanlış parkur olmadığını ifade etti. MARATON'DA DERECEYE GİRENLER ŞÖYLE:

21 KİLOMETRE ERKEKLERDE: Shaban Mustafa birinci, Recep Tekin ikinci, Erkan Bacak ise üçüncü oldu.

21 KİLOMETRE KADINLARDA: Duygu Turgut Boya birinci, Kumsal Pınargözü ikinci, Hülya Tanrıyaşükür ise üçüncü oldu.

10 KİLOMETRE ERKEKLERDE: Umut Işık birinci, Serkan Turhan ikinci, Yasin Avcı ise üçüncü oldu.

10 KİLOMETRE KADINLARDA: Halime Çakmak birinci, Zühal Kaya ikinci, Petek Balaban ise üçüncü oldu. İLGİLİ HABER Oyundan atılan futbolcu stadyumun ışıklarını kapattı! Oyundan atılan futbolcu stadyumun ışıklarını kapattı!