SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’dan Galatasaray maçı öncesi konuştu: ‘Bizim için ciddi bir motivasyon…’

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Kocaman, takımın normale dönüşe sinyali verdiğini belirterek bunun Galatasaray maçı öncesi kendileri için bir umut olduğunu söyledi. Kocaman, ligde 10 maçtır kazanamıyor olmalarının yanı sıra Konyaspor'un Galatasaray'ı da uzun süredir yenemiyor oluşunun motivasyonu artıracağını ifade etti.

Güncellenme: 18:45, 26/04/2019
Aykut Kocaman’dan Galatasaray maçı öncesi konuştu: ‘Bizim için ciddi bir motivasyon…’

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kayacık Tesisleri’nde Galatasaray maçı hazırlıkları kapsamında antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Konyaspor’un 10 maçtır kazanamadığını hatırlatan Kocaman, “Son dönemlerine bakıldığı zaman Konyaspor'un normalin dışında anormal bir durum olduğu ortada. Diğer taraftan da 10 maçın içinde her maçı da rakiplerinden beceri açısından aşağıda bir takım olarak oynamadık. Bununla beraber özellikler sonuçları etkileyen en az 5 tane maç sayabilirim. Ciddi hakem hataları aleyhimize oldu. Kendi içimizdeki hatalarımızı kendimiz düzeltme becerisine sahibiz ama dışarıdan gelecek hatalar için bütüncül bir güce ihtiyacımız var. Özellikle Ankaragücü maçında bir silkinme oldu takımda. Normal oyunumuza doğru gelebileceğimizi, Sivas maçının dip olduğunu gösteren bir durum sergiledik ama bu ne kadar kalıcı bir durum onu bilmiyorum” dedi.

‘Çok uzun zamandır Galatasaray'a karşı kazanamamak bizim için ciddi bir motivasyon’

Maç öncesi takıma bakıldığı zaman gözlem ve gözlemin sonucunda buruna gelen koku ve bununla beraber maç içindeki oyuncuların davranış biçimleri normalimize yaklaşma adımını attığımızı gösteriyor. Galatasaray maçı öncesi bana bu anlamda bir nebze olsun umut veriyor. İki tane çıkış yerimiz olacak. Çok uzun zamandan beri Galatasaray'a karşı Konyaspor kazanamama durumu, bu ciddi bir motivasyon olacak. Bunu çevirmek istiyoruz. Ama bununla beraber güncele baktığımız andan itibaren 10 maçtır kazanamayan bir takımımız var, bunu da artık kazanan takıma çevirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Galatasaray`dan sakatlanan Marcao ile ilgili açıklama geldi! Galatasaray`dan sakatlanan Marcao ile ilgili açıklama geldi!

Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aykut Kocaman, “Karşımızdaki rakip bu anlamda çok mu uygun? Doğrusunu söylemek gerekirse ikinci yarıya çok güçlü başladılar. 9 galibiyet 3 beraberlikle başladılar. 30 puanlık bir başlangıç. Neredeyse maç başına 2.5 puan. Kaybettikleri puanların 3'ü de deplasmanda. Güçlü bir seriye sahip, dün oynadığı maçı da farklı kazanarak ciddi moral, motivasyona sahip. Kolay atabilen ve zor yiyebilen, özgüveni yüksek bir takıma karşı oynayacağız bu bir gerçek. Son derece formda, kuvvetli ve artık şampiyonluk açısından maçlarını kazandığında matematiksel olarak başka bir sonuca ihtiyacının olmadığını bir takım olması tabii ki anlamdaki zorluk derecesini biraz daha arttıracak faktörlerden bir tanesi. Bu olasılıklara rağmen bir takım şeyler olabilme ihtimalinin sunduğu için de çok daha güzel bir iş” diye konuştu.

Galatasaray maçı hazırlıkları devam etti

Teknik Direktör Aykut Kocaman ve yardımcı antrenörler yönetiminde gerçekleşen antrenmana tedavilerine devam edilen ve takımdan ayrı çalışan Ali Çamdalı, Selim Ay ve Petar Filipovic katılmadı. Yağmur altında yapılan koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan antrenman serbest koşu çalışması ile devam etti. Futbolcular, 5'e 3 oyun ve sonrasında yapılan şut çalışması ile antrenmanı tamamladı. Öte yandan, antrenmanı ziyaret eden ve bir süre izleyen Ahmet Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Teknik Direktör Aykut Kocaman, antrenörler ve oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirerek başarılar diledi. İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz`den MHK`ya gönderme Mustafa Cengiz`den MHK`ya gönderme