SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vahap Beyaz: ‘Doğruyu VAR’la bulan hakem başarılı değildir’

Vahap Beyaz/ Hakemlerin hatalı kararlarına VAR müdahalesiyle penaltı veya kırmızı kartların verilip verilmediği bir Süper Lig haftası geride kaldı. Daha önceki MHK’dan görev alamayan hakemler maç yönetti.
Gözünün önündeki kırmızı kartlık faulü göremeyip VAR ikazı ile veren, gol verip VAR ikazı sonucu faul varmış diye iptal eden, faul yok dedikten sonra VAR ile penaltıya dönen, VAR düzeltmesiyle doğruyu bulan hakem başarılı kabul edilmez.
Galatasaray-Kayseri / Emre Akbaba’nın Sapunaru’ya gözünün önündeki uçan tekmesine sarı kart veren Arda Kardeşler’i, uyarmayan VAR sabote etmiştir. Donk’un Sapunaru’yu sırtından itmesine de devam diyen hakem, bunun VAR müdahalesine girmediğini bilemeyecek kadar bilgisizdi.
Başakşehir-Rize / Hüseyin Göçek, G.Saray-Konya maçında verdiği penaltı sonrası yaşadığı sendromun etkisinde kaldığını gösterdi.
90+6’da verdiği penaltı kararı ile kendisine sahip çıkan MHK’yı sabote etmiştir.
Alanya-Fenerbahçe / Başarılı yönetim gösteren Suat Arslanboğa’nın yardımcısı, ofsayt bayrağı kaldırıp Alanya’nın golünü iptal ettirdi.
Net ve doğru olan bu kararı VAR’da Bitigen’in 3 dakika inceleyip “Doğru” demesi anlaşılır gibi değildi.
Sivas-Beşiktaş / Mete Kalkavan bildiğimiz gibi! Burak Yılmaz’ın ceza sahasında düşmesine “Devam” diyor.
Ama aynı harekete ceza sahası dışında maruz kalan aynı futbolcunun lehine faul veriyor. Burak da direk vuruştan attığı golle Beşiktaş’a maçı kazandırıyor.