SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan sert Fenerbahçe eleştirisi: Otobüsle mi dönerlerdi kayıkla mı bilmiyorum

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin genel durumu hakkında yorum yaptı.

Spor Toto Süper Lig'de tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Fenerbahçe'nin son durumunu değerlendiren spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Sports'ta yayınlanan 'beIn Manşet' programında çarpıcı ifadeler kullandı.
Ersun Yanal'ın maç önü maç sonu ne demek istediğini ben anlamıyorum. Sergen hocanın anlattıklarını harf harf anladım, Ersun Yanal'ın söylediklerinin hiç birisinden hiçbir şey anlamıyorum. Eleştirmek anlamında değil. İşin acı tarafı oyuncu da anlamıyor. Oyuncu Ersun Yanal'ın planının ne olduğunu çözebilmiş değil. Fenerbahçe'nin temel sorunu bu.
Bu kadro yeteneksiz bilmem ne. O kadar da değil. Bu kadro Fenerbahçe standartlarında bir kadro olmayabilir. Ama ligin en kötü futbolunu oynayacak kadro da değil.
16 ceza sahası şutu çekmiş Alanya. En az 10'u net pozisyon. Cisse biraz daha kendinde olsa daha ağır bir yenilgi olurdu, bu sefer otobüsle mi dönerlerdi kayıkla mı dönerlerdi bilmiyorum yani.
Ersun hocam sen bize dedin ki 5 transfer öncesinde dahi bu kadro olur dedin. Bu kadro ikinci yarının lideri olacak dedin. İkinci yarının dokuzuncusu şu an...
Neresinden tutacağız önümüzdeki sezon için? Yaz dönemi Fenerbahçe nereden başlayacak? Ersun hoca ile devam mı ediliyor? Comolli ile devam mı ediliyor? Ali Koç bu yönetimle devam mı ediyor? Bu kaleci kadrosuyla devam mı ediliyor? Bu santrfor kadrosuyla devam mı ediliyor? Orta saha... Hepsi soru!
Fenerbahçe gerçekten Aziz Yıldırım dönemi öncesine döndü. Gençler hatırlamaz. Böyle bir şey beklemiyordum, hiç beklemiyordum. Şunu söylüyordum bu kadar uzun süre bir yeri yönetiyorsan sonrasında bir kriz kaçınılmazdır. ama böyle bir kriz beklemiyordum. Fenerbahçe'nin 80'lerin ortalarında yaşadığı sezonlar vardır böyle. Tribünde olduğumdan biliyorum. Git Sakarya'dan 5 ye, dön Eskişehir'den 4 ye. O başkan gider, o başkan gelir. Fenerbahçe her sene 45 transfer yapar. Poster verir gazetenin yatay sayfaya sığmaz. Neredeyse bir sene içinde oraya geldi iş...
Hocalık eldeki malzemeden maksimum verimi almak, optimum oyunu oynatmak. Fenerbahçe'nin bir oyunu olmadığı için bütün oyunu rakip üzerinden oynamak zorunda. Ersun Yanal'ı bu oyunda bir gelecek kuramayacağını 3. günde anlamış olması lazım. Eğer öyle değilse tüm Ersun Yanal olayını bir kenara atmamız lazım...