SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şans kapıyı çalınca

Galatasaray evinde, özellikle ilk yarıda bu kadar pozisyon verip kötü oynarsa, şampiyonluk ancak dün akşamki gibi şansa kalır. Hatalar yapan sarı-kırmızılı defans oyuncuları, az kalsın skorun tam tersine yani Kayseri lehine olmasına sebep olacaktı.

Sarı-kırmızılıların, Kayseri karşısındaki futbolu, sezon başından bu yana evindeki en kötü performansıydı. G.Saraylı oyuncuların bu kadar basit hatalar yapmasını yadırgadım, “Akıllar derbide kalmış” dedim. Kayserili oyuncuların attıkları gol hariç buldukları % 100'lük pozisyonları değerlendirememesini de ‘Terim şansı' olarak kabul edelim.

Terim, beklerini öne çıkararak sağlı-sollu kanatları iyi kullandı ve Kayseri'yi kontratak futboluna mahkum etti. Ancak tam saha presi yiyen G.Saraylı oyuncular hata yapmaya başladı. 3-4 kez tribünlerin yüreği ağzına geldi. Belhanda'nın maç seçtiğini söylemekten vazgeçmeyeceğim. G.Saray'ın bu kadar kanatlara mahkûm oynamasının tek sebebi Belhanda'dır.

Hakem hataları ligimiz için artık sıradan bir durum haline geldi. Birazcık futbol bilgisi olan sıradan birini yoldan çevirseniz Emre Akbaba'nın uçan tekmesine direk kırmızıyı gösterirdi. Hadi Arda Kardeşler göstermedi, peki ‘VAR' Serkan Tokat da mı uyarmadı? Eğer bu kırmızı değilse Malatya ile oynanan kupa maçında Luyindama neden kırmızı kart gördü? Şimdi F.Bahçe ya da Beşiktaş maçında hata olursa yine tartışma çıkmaz mı?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek