SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu: ‘Sergen Hoca’yla önümüzdeki sezonu konuşmadık…’

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu: ‘Sergen Hoca’yla önümüzdeki sezonu konuşmadık…’

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın geleceği hakkında "Sergen Hoca'yla önümüzdeki sezonu konuşmadık. İnşallah önümüzdeki günlerde konuşma fırsatımız olur" dedi. Çavuşoğlu, "Maç 1-0 bitti ama 5-0 da bitebilirdi. Müthiş pozisyonlar vardı ama değerlendiremedik" diye konuştu.

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörleri Sergen Yalçın ile henüz gelecek sezon için görüşmediklerini söyledi. Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor’un Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında 1-0 kazandığı Fenerbahçe maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, takımının 90 dakika boyunca müthiş bir oyun ortaya koyduğunu ifade etti. Teknik direktörleri Sergen Yalçın’ın 90 dakikada çıkaracağı oyuncu olmadığı için değişiklik dahi yapmadığını, ancak uzatmalarda değişikliğe gittiğini vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Maç 1-0 bitti ama 5-0 da bitebilirdi. Müthiş pozisyonlar vardı ama değerlendiremedik. Fenerbahçe’nin de bir net pozisyonu vardı ama bizim 7-8 tane pozisyonumuz vardı. Teknik direktörümüzü ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Bizim için güzel bir galibiyet oldu. Takımımız, 90 dakika müthiş bir oyun ortaya koydu. Pozisyonların ve atakların çok olduğu bir maçtı. İzleyiciler de keyif almıştır.”

‘Önümüzdeki sezonu konuşmadık’

Antalya’nın diğer takımı Antalyaspor ile Avrupa kupaları mücadelesine girilmesiyle ilgili soru üzerine Çavuşoğlu, “Avrupa kupası ya da diğer hedefleri kendimiz planlamadık. Her zaman ligi en iyi yerde, ilk 10’un içerisinde, ilk beşe en yakında yerde bitirmeyi hedefledik. Avrupa kupası, nasip kısmet işi. İstemeyle olmuyor. Önümüzde daha 5 maç var. Toplayabildiğimiz kadar puan toplayacağız. 45-46 puan hedefimiz vardı.” ifadelerini kullandı.

Teknik direktörleri Sergen Yalçın ile gelecek sezon planlaması olup olmadığı yönündeki soruya da turuncu-yeşilli takımın başkanı, “Henüz bununla ilgili bir şey konuşmadık. Beşiktaş’la anılan birçok hoca var. Sergen Hoca da bunlardan bir tanesi. Sergen hoca bunun cevabını da verdi. ‘Bana cevaplayabileceğim sorular sorun.’ dedi. Sergen hocayla şu anda önümüzdeki sezonu konuşmadık. İnşallah önümüzdeki günlerde konuşma fırsatımız olur.” şeklinde cevap verdi. 21 Nisan 2019 Aytemiz Alanyaspor Fenerbahçe maçı sonrası Ersun Yanal`dan açıklamalar: `Beni çok şaşırttı!..` Fenerbahçe`nin Aytemiz Alanyaspor`a 1-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, yoğun derbinin enerjisinin bu maça yansımamasına şaşırdığını söyledi. Yanal, Çok yoğun bir maçtan çıktıktan sonra oradaki mücadelenin buraya yansımaması beni çok şaşırttı. Beklediğimiz coşkulu ve tempolu oyun oynamadık. Bu eleştiriyi kendimize fazlasıyla yaptık dedi. İlgili Haberi Oku