SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yetenekten çok şans

20 Nisan 2019

Bugün ve yarın Bodrum'da eğlenceli bir spor etkinliğine imza atılacak.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), 2019 Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Eleme Müsabakası Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında gerçekleştirecek.

Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'dan 10 spor kulübünden 10 takımın katılacağı eleme müsabakası yarışlarının ilk ayağında en az 4 kişilik zıpkınla balık avı sporcularından oluşan takımlar, tek nefeste dalışlarla 5 saat mücadele edecek. Her botta sporcularla birlikte bir hakem bulunacak. En yüksek puanı getirecek balıklardan en fazla avlayabilmek için yarışmacılar Bodrum'un mavi sularına dalacak. Bodrum İçmeler mevkii açıkları ile Kara Ada arasında yapılacak yarışlarda botlar bu sabah saat 08.00'de Güllük Limanı'ndan denize açılacak. 09.00'da başlayacak mücadeleler 14.00'te sona erecek.

Yakalanan balıkların tartı işlemi ise saat 15.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak ve ödüller dağıtılacak. Yarışlar sonunda kaç takımın final yarışlarına gideceği, 10-12 Mayıs'ta Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu kulüplerinin katılacağı ikinci eleme müsabakası sonuçlarına göre belli olacak.

Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası final müsabakaları ise 14- 16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yetenekten çok şansın da önde olduğu bir branş.

İzlemek için fırsatı olanların dikkatine…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek