SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ekrem İmamoğlu Galatasaray maçı için TT Arena’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray'ın da stadını ziyaret ederek Kayserispor maçını TT Arena şeref tribünününden takip etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray-Kayserispor maçını TT Arena şeref tribününde izledi.
İlk maçı olarak Vodafone Park'taki Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçına giden İmamoğlu, ardından derbiyi izlemişti.
Mazbatayı aldıktan sonra Anadolu Efes'in maçına giden İmamoğlu, TT Arena'ya da ilk kez giderek Üç Büyükler'in hepsini stattan takip etmiş oldu.
Fikret Orman ile locada izleyen İmamoğlu, Kadıköy'de de locadan derbiyi takip etmişti.
İmamoğlu'na her gittiği maçtaki büyük ilgi Galatasaraylı taraftarlar tarafından gösterildi.
Koridorlarda yaşanan fotoğraf çektirme yarışı, tribünlerde de sürdü. Aradaki bariyerler nedeniyle İmamoğlu'na ulaşamayan bir taraftar, ''Gel be, gel be'' diye bağırıp, çiçeği burnunda başkanı yanına çağırdı. İmamoğlu, taraftarın isteğini karşılıksız bırakmadı ve yanına gitti.
Amacına ulaşan taraftar, tepkisini, ''Yürü be. Vallahi geldi. Adamsın, adam'' sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu'nun o tribüne yaklaşmasını fırsat bilen diğer taraftarlar da İBB Başkanı ile fotoğraf çektirdi. Bir taraftarın cep telefonunu alan İmamoğlu, ''selfie''yi kendisi çekti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, karşılaşmadan önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Geçen hafta Fenerbahçe stadında bir derbi yaşadık. Üç stadın biri eksik kalmıştı. Bugün Galatasaray'ın ev sahibi olduğu maçtayız. İstanbul'umuzun 3 pırlantası, 3 dünya markası kulübünün yanındayız. Keyifli bir maç izlemek istiyorum" ifadelerini kullandı