SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe altyapı devriminde yeni adım

İspanya’da 75 yıldır altyapıdan yetiştirdiği oyuncuları Barcelona-Real Madrid gibi devlere para almadan hediye eden Damm Kulübü, David Badia sayesinde Türkiye’de Fenerbahçe’yle işbirliğine başladı.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 07:53, 19/04/2019
Fenerbahçe altyapı devriminde yeni adım

Fenerbahçe'de başkan Ali Koç'un önderliğinde başlatılan altyapı devriminde yeni bir adım daha atıldı. Sarı-lacivertli kulübün altyapı koordinatörü David Badia, ikili ilişkilerini kullanarak İspanya'nın en önemli altyapı kulübü Damm Futbol Kulübü'yle işbirliğini temellerini attı.

İspanya'da 19 Yaş Altı'na kadar eğitim veren ve 75 yıldır yetiştirdiği futbolcuları bir kuruş para almadan büyük takımlara gönderen kulüp, bu hafta sarı-lacivertlilerin misafiri oldu. Özellikle Barcelona altyapısıyla ciddi bir işbirliği bulunan Damm Kulübü'yle sarı-lacivertliler, önemli projelere imza atmayı hedefliyor.

19 YAŞ ALTINA EĞİTİM VERDİLER

David Badia'nın ikili ilişkileri sayesinde İspanyol kulübünün antrenörü, Fenerbahçe 19 Yaş Altı Takımı'nın antrenmanına katıldı.  Damm Kulübünden 3 oyuncunun da katıldığı antrenmanda, İspanyol antrenörler saha içi uygulamalı eğitimler verdi.

İŞ BİRLİĞİ BÜYÜYECEK

Damm Kulübüyle sarı-lacivertlilerin işbirliğini daha da büyüyeceği öğrenildi. Bu sezon başı Barcelona, Real Madrid, Valencia, Real Sociacad gibi önemli takımlara oyuncu veren kulüp, önümüzdeki sezonlardan itibaren Fenerbahçe'yle de böyle bir işbirliği yapmak istiyor.

YILDIZLAR YETİŞTİRDİ

75 yıldır yetiştirdiği oyuncuları bonservis bedeli almadan Avrupa futbola hediye eden Damm Kulübü, son yıllarda önemli yıldızları da bünyesinden çıkardı. Şu an Sevilla'da oynayan eski Barcelonalı Aleix Vidal bu isimlerin başında geliyor. Bir dönem Barcelona'da oynayan 35 yaşındaki Espanyollu oyuncu Sergio Garcia, Cristian Tello ve David Lopez de altyapı fabrikasının en önemli referansları arasında yer alıyor.