SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Evkur Yeni Malatyaspor’da Adil Gevrek’ten borç açıklaması: ‘Borcumuz geçen sezonun altında…’

Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, gelecek hafta yapılacak kongrede geçen seneye nazaran daha az borç açıklayacaklarını ifade etti. Gevrek, "Biz Allah’ın izniyle birkaç gün sonra yapılacak kongremizde geçen sezonki borcun aşağısında bir rakam açıklayacağımızı öngörüyoruz" dedi.

Güncellenme: 12:05, 19/04/2019
Evkur Yeni Malatyaspor’da Adil Gevrek’ten borç açıklaması: ‘Borcumuz geçen sezonun altında…’

Evkur Yeni Malatyaspor'da önümüzdeki günlerde yapılacak mali ve seçimli kongre öncesinde kulüp başkanı Adil Gevrek, geçen sezon açıkladıkları borç miktarının altında bir rakam duyuracaklarını söyledi. Geçen yıl yapılan mali kongrede 25 milyon civarında bir borç tablosunun açıklandığı sarı-kırmızılı kulüpte, birkaç gün sonra yapılacak kongrede bu tablonun daha aşağıda çıkacağı açıklandı. Kulüp başkanı gevrek kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, ekonomik olarak iyi durumda olmak istediklerini vurgulayarak, “Bizim için kulübün tesisleşmesi ve mali yapısı saha içi sonuçlardan ve hatta şampiyonluklardan daha da önemlidir. Bu anlamda önümüzdeki günlerde kulübümüzün mali tablosunu yapacağımız kongremizde açıklayacağız.

‘Birçok kulüp borç batağında yüzerken…’

“Tabi birçok kulübümüzün borç batağında yüzdüğü zor bir süreçte Allah'a şükür ki Evkur Yeni Malatyaspor bu konuda iyi bir görüntü ortaya koyuyor. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren söyledik, bugün anı şeyi tekrarlıyoruz. Malatyaspor'un ekonomik açıdan hiçbir zaman kötü bir tablo ortaya koyma lüksü olamaz. Biz Allah'ın izniyle birkaç gün sonra yapılacak kongremizde geçen sezonki borcun aşağısında bir rakam açıklayacağımızı öngörüyoruz. Bu da bir çok şeyden daha önemli bir durum” diye konuştu. İLGİLİ HABER Erol Bulut: Fiorentina`nın ilgilenmesi gurur verici Erol Bulut: Fiorentina`nın ilgilenmesi gurur verici