SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Göksel Gümüşdağ’a sert sözler: ‘Bu zat hangi sıfatla…’

Medipol Başakşehir'in Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından sarı kırmızılı kulüpten sert bir açıklama geldi. Başakşehir'in Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın hedef alındığı bildiride, "Her durumdan kendine vazife çıkaran, kendisini Türk futbolunun tepe yöneticisi gibi gören, bugüne kadar takındığı tavırlar ve kullandığı ifadelerle Türk futbolu ailesini, Yayıncı Kuruluşu bile yönlendirmeye çalışan bu kişinin sözlerini şiddetle kınıyoruz" denildi. Öte yandan Galatasaray, IFAB'ın 'VAR' kayıtlarıyla ilgili kendilerine yolladığı yanıtı da paylaştı.

Güncellenme: 20:30, 18/04/2019
Galatasaray’dan Göksel Gümüşdağ’a sert sözler: ‘Bu zat hangi sıfatla…’

Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı hedef aldı.

Gümüşdağ’ın ‘VAR’ kayıtlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya sert tepki gösterilirken Başakşehir Kulübü, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Yaşananların üzerine bir açıklama yayınlayan sarı kırmızılı ekip, “Bu zat, Federasyon adına konuşma yetkisini nereden bulmuştur ve hangi sıfatla VAR kayıtlarının açıklanamayacağını söylemiştir” ifadelerine yer verdi.

İşte Galatasaray’ın isim vermeden Gümüşdağ’ı hedef alan o açıklaması;

“İkinci Başkanımızın, VAR kayıtlarının kamuoyuna açıklanması gerektiğine dair sözleri üzerine, bir Futbol Kulübü Başkanı talihsiz beyanatlarda bulunmuştur. Hiçbir kulüp ve kişi hedef alınmamasına karşın bu açıklamaları üzerine alan bu zat, Federasyon adına konuşma yetkisini nereden bulmuştur ve hangi sıfatla VAR kayıtlarının açıklanamayacağını söylemiştir, merak etmekteyiz. Her durumdan kendine vazife çıkaran, kendisini Türk futbolunun tepe yöneticisi gibi gören, bugüne kadar takındığı tavırlar ve kullandığı ifadelerle Türk futbolu ailesini, Yayıncı Kuruluşu bile yönlendirmeye çalışan bu kişinin sözlerini şiddetle kınıyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü”

IFAB’IN ‘VAR’ YANITI PAYLAŞILDI

Öte yandan sarı kırmızılı kulüp bu açıklamanın ardından bir paylaşımda daha bulunurken IFAB’ın “VAR” kayıtlarıyla ilgili olarak Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e yolladığı yanıtı paylaştı.

Sarı kırmızılılar, “Türkiye Futbol Federasyonu'nu da VAR kayıtlarını kamuoyuna açıklamaya bir kez daha davet ediyoruz” dedi.

İşte Galatasaray’ın IFAB’ın yanıtını yayınladığı o paylaşım;

NE OLMUŞTU?

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Atiker Konyaspor maçının ‘VAR’ kayıtlarının kendilerine verildiğini açıklamıştı. Albayrak’ın sarfettiği “Kimi şampiyon yapmak istiyorlarsa açık açık söylesinler. Konya maçının VAR kayıtları elimizde” sözleri üzerine Medipol Başakşehir’den açıklama gecikmemişti.

Albayrak’ın bu sözleri karşısında basın mensuplarının karşısına çıkan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Cumhuriyet Başsavcılığına Galatasaraylı yönetici için suç duyurusunda bulunduk ve TFF’ye bir başvuru yaptık. Bir yöneticinin kameralar karşısında, yüz binlerin karşısında açık beyanı var. Görüntüler, belgeler elimizde, şampiyon belli ifadeleri var.” ifadelerini kullanmıştı.

MHK Başkanı Sabri Çelik ise “VAR konuşmalarının yayınlanması konusundaki yetki sadece ilgili lig organizatöründedir. Medyada yer alan VAR diyaloglarının hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuda çeşitli senaryolar yazılıyor. Kimse sorumsuzca açıklama yapmamalı, herhangi bir iddiası olan da bunu belgeleri ile açıklamalıdır.” diyerek konuya açıklık getirdi.

İLGİLİ HABER Göksel Gümüşdağ: Galatasaray yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunduk Göksel Gümüşdağ: Galatasaray yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunduk

Yayınlanma Tarihi:19:56,